skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta studyjna w „Karuzeli”

Udostępnij

Studenci psychologii w ramach działalności Koła Naukowego Psychologii wzięli udział w wizycie studyjnej w przedszkolu integracyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie „Karuzela” w Radomiu. Przedszkole to zalicza się do czołowych placówek w naszym regionie, prowadzących zajęcia i terapię dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, czy ADHD.

W placówce dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach i terapiach logopedycznych, psychologicznych i pedagogicznych. Wśród sposobów wspomagania rozwoju nauczyciele i terapeucie wykorzystują: Metodę dobrego startu, techniki behawioralne stosowanej analizy zachowania, program TEACCH, elementy porannego kręgu, metodę Knillów, ruch rozwijający Weroniki Sherborne, a także hipoterapię, dogoterapię, czy arteterapię.

Podczas wizyty studenci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i terapeutów. Dowiedzieli się też jak na co dzień wygląda praca z dziećmi ze zaburzeniami rozwojowymi. Wizytę zakończyła rozmowa z psychologiem i logopedą, którzy opowiedzieli o specyfice i warunkach swojej pracy, a także o oddziaływaniach jakie podejmują w celu wspomaganiach rozwoju dzieci.

Bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Koło Naukowe Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)

   wizyta Karuzela  

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x