skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Shackelia Jackson rekordzistką MPL 2017

Nękana za przeciwstawianie się przemocy policjantów Shackelia Jackson nie zamierza się poddać! To w obronie jej sprawy, a także 9 innych historii osób napisaliśmy odręcznie 6342 listy! Rekordowy Maraton Pisania Listów 2017 w Wyższej Szkole Handlowej  w Radomiu to dowód, że z roku na rok jesteśmy bardziej otwarci i chcemy realnie oraz osobiście przeciwstawić się łamaniu praw człowieka na całym świecie.

W  ubiegłym- 2017 roku Maraton odbył się  w 705 miejscach w Polsce. Wspólnie napisaliśmy 308 838 listów!  4,6 mln akcji podjęto także na całym świecie! Te liczby przekonuję, że nie jesteśmy obojętni na krzywdę innych. Podsumowując działania Wyższej Szkoły Handlowej w ramach akcji Amnesty Int. najwięcej listów od Radomian, uczniów oraz studentów prześlemy do władz Jamajki! Rekordzistką Maratonu Pisania Listów 2017 jest Shackelia Jackson, która nie wahała się podjąć walkę z opieszałością wymiaru sprawiedliwości. Historia zamordowanego przez policję brata Shackelii oraz próba odnalezienia sprawców i poddania ich wymiarowi sprawiedliwości wzruszyła nas tak bardzo. Broniąc jej praw, wspólnie napisaliśmy 1592 listy! 

Shackelia Jackson – Jamajka – Przeczytaj jej historię!

1027 listów napisaliśmy dla Ni Yulan, której historia pomocy lokatorom, przeciwstawiania się inwigilacji, eksmisji z własnych domów a przez to utraty zdrowia (w wyniku pobicia przez policję Ni Yulan porusza się na wózku inwalidzkim!) pokazuje, jak niebezpieczna może być obrona praw innych.

Ni Yulan – Chiny – Przeczytaj jej historię

873 listy napisaliśmy dla Clovisa Razafimalali, który jako działacz na rzecz ochrony środowiska został skazany wyrokiem pozbawienia wolności, za obronę cennego lasu deszczowego na Madagaskarze!

Clovis Razafimalala – Madagaskar – Przeczytaj jego historię

Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały naszą akcję i nie wahały się napisać listu w słusznej sprawie! Mamy nadzieję, że korespondencja  szybko dotrze do władz  10 krajów, w których tegoroczni obrońcy praw czekają na wyrok, są więzieni lub prześladowani. Wspólnie podjęliśmy walkę, by odmienić ich losy! Teraz czekamy na pozytywne wieści!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x