skype wsh radom
rekrutacja online

Rusza Akademicka Sekcja Lotnicza!

Udostępnij

Marzą ci się podniebne przestworza? Chcesz zapoznać się z technikami nawigacji, a może chciałbyś spróbować swoich sił za sterami szybowca? Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu ogłasza zapisy do Akademickiej Sekcji Lotniczej. Już 4 lutego 2018 zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne!

Działalność w sekcji otwiera możliwość poznawania tajemnic przestworzy, występujących w nich zjawisk, odnajdywania się w przestrzeni powietrznej w ekstremalnych sytuacjach, zapoznania się z techniką nawigowania i sterowania statkiem powietrznym, a przede wszystkim zgłębiania wiedzy na temat zasad lotu aparatów latających cięższych od powietrza.
Sekcja ściśle współpracuje z Aeroklubem Radomskim – certyfikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego, mającym uprawnienia do organizowania praktycznego szkolenia, szybowcowego i samolotowego.

W roku bieżącym Akademicka Sekcja Lotnicza przy współudziale Aeroklubu, organizuje teoretyczne szkolenie szybowcowe i samolotowe kończące się wewnętrznym egzaminem wiadomości teoretycznych, uprawniające do rozpoczęcia praktycznego szkolenia w powietrzu. Każdy z uczestników kursu na zakończenie wykona lot demonstracyjny na szybowcu.

Dla studentów Wyższej Szkoły Handlowej oraz młodzieży szkolnej – członków Sekcji – kurs szybowcowy i lot pokazowy jest bezpłatny!

Dla chętnych przewidujemy się również zorganizowanie teoretycznego i praktycznego szkolenia spadochronowego w oparciu o wybrany Ośrodek Szkolenia Spadochronowego.

Opiekunem Akademickiej Sekcji Lotniczej jest dr Adam Ziółkowski – Dziekan Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych – były pilot wojskowy, aktualny pilot – instruktor samolotowy Aeroklubu Radomskiego.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 4 lutego w WSH, ul. Traugutta 61a, w sali nr C-1, o godz. 12.00.

Szczegółowe pytania oraz wcześniejsze zgłoszenia kandydatów prosimy kierować na adres e-mail: aziolkowski@wsh.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pracowników WSH, uczniów szkół średnich – wszystkich śmiałków, szukających przygód, którzy stawiają sobie ponadprzeciętne wyzwania i pragną zasmakować wolności w powietrzu!

TY RÓWNIEŻ MOŻESZ POCZUĆ SIĘ LOTNIKIEM!

samolot 3

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x