skype wsh radom
rekrutacja online

Szkolenia Legii Akademickiej

Udostępnij

Członkowie Legii Akademickiej nie nudzili się w mijającym roku. Zwłaszcza grudzień okazał się bardzo bogaty w doświadczenia i nowe wyzwania! Z Nowym Rokiem 2018 warto przypomnieć i posumować ciekawe przedsięwzięcia, dzięki którym studenci LA nauczyli się nowych sprawności, mieli szansę zmierzyć się z własnymi słabościami, a przede wszystkim zdobyli cenne doświadczenie i świetnie się bawili.

W dniu 14 grudnia członkowie Legii Akademickiej zorganizowali grę zespołową w paintball, należącą do tzw. sportów ekstremalnych, wyzwalających dużą porcję adrenaliny. Zajęcia te były świetną okazją dla członków Legii do współpracy w zespołach oraz doskonalenia pracy zespołowej. Wszyscy uczestnicy, bez względu na płeć, mieli możliwość wykazania się szybkością myślenia, zdecydowaniem i determinacją. Szkolenie to dostarczyło studentom niezapomnianych emocji i przeżyć, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy.

Następnego dnia Legioniści spotkali się w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, gdzie pod okiem doświadczonego instruktora doskonalili techniki samoobrony, strzelanie sportowe oraz pokonywanie toru policyjnego. Były to pierwsze zajęcia, w których Legioniści pokonywali już kompleksowo cały tor przeszkód.

W dniu 16 grudnia członkowie Legii Akademickiej brali czynny udział w organizacji wystawy broni, która miała miejsce w murach Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Czuwali między innymi nad sprawną organizacją zwiedzania eksponatów, ale brali również udział w zawodach w strzelaniu dynamicznym zorganizowanych na symulatorach LASER SHOT.

W dniu 20 grudnia Legioniści uczestniczyli w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach Akademii Bezpieczeństwa zorganizowanych przez uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu na obiektach sportowych tejże szkoły. W pokazach uczestniczyli między innymi zaproszeni goście z Komendy Głównej Policji, Komendy Głównej PSP oraz Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Podczas pokazów demonstrowane były różne techniki udzielania pomocy poszkodowanym, jak również zainicjowane były sytuacje zagrażające bezpieczeństwu człowieka. W wydarzeniu nie mogło zabraknąć Legionistów z WSH.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x