skype wsh radom
rekrutacja online

Wystawa Broni

Udostępnij

W dniu 16 grudnia 2016 roku w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu na ul. Traugutta 61a  miała miejsce wystawa broni palnej współcześnie wykorzystywanej przez różne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa i obywateli, związki strzeleckie i inne organizacje zrzeszające pasjonatów tego typu broni, jak również indywidualnych posiadaczy broni służącej między innymi do ochrony osobistej. Oprócz broni nowoczesnej, wytrawni kolekcjonerzy mogli również podziwiać duże zbiory broni palnej czarnoprochowej oraz kolekcję bagnetów karabinowych, używanych powszechnie w XIX i na początku XX wieku. Dzięki grupie rekonstrukcyjnej Pana Pawła Murawskiego, uczestnicy wystawy mogli również zapoznać się z techniką szermierki na bagnety, szable, szpady i florety.

Jednym z wystawców była Radomska Fabryka Broni ŁUCZNIK, która prezentowała swoje wyroby wykorzystywane przez polską armię i inne służby mundurowe. W kolekcji wystawy znalazły się między innymi takie eksponaty, jak nowoczesne modułowe karabiny MSBS, które wchodzą na uzbrojenie naszej armii, jak również sławny, przedwojenny pistolet samopowtarzalny Vis wz. 35, konstrukcji Piotra Wilniewczyca i Jana Skrzypińskiego, produkowany przez tą fabrykę.

Dużą atrakcją były symulatory strzelania dynamicznego typu „Laser Shot” zaprezentowane przez warszawską firmę ON TARGETUM. Na tychże symulatorach zorganizowane zostały zawody strzeleckie, w których uczestniczyli chętni zwiedzający. Najlepszych sześciu strzelców nagrodzonych zostało miesięcznymi karnetami wejściowymi do Klubu Sport & Health ufundowanych przez siłownię POP GYM. Nagrody ufundowane zostały również zwycięzcom zawodów strzeleckich, które równolegle odbywały się na strzelnicy laserowej Wyższej Szkoły Handlowej.

Jednym z głównych punktów programu była debata nt: „Społeczne i prawne aspekty posiadania broni palnej”. Z uwagi na to, że obecnie w Sejmie RP procedowana jest nowelizacja Ustawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji, debata chwilami przybierała bardzo burzliwy charakter. Dzięki doświadczonemu moderatorowi debaty, Panu Krzysztofowi Czabanowi z telewizji ZEBRA, cele debaty zostały osiągnięte, a główne problemy wyczerpująco przedyskutowane. Kluczowym uczestnikiem debaty była Pani Poseł Anna Siarkowska, która aktualnie pracuje nad poprawkami do wspomnianej Ustawy w ramach Komisji Sejmowej.

Wystawcami broni byli:

  • Fabryka Broni „Łucznik” – Radom
  • Centrum Broń JankiRagun – Radom (broń czarnoprochowa)
  • Strefa Celu – Warszawa
  • Paweł Murawski -Radom
  • OnTargetum – Warszawa (trenażery do strzelania dynamicznego – Laser Shot)

Organizatorami wystawy i debaty byli Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Akademia Strzelecka RAGUN.

     

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x