skype wsh radom
rekrutacja online

WSH wspiera WOŚP

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszami będą także studenci – członkowie Koła Naukowego Psychologii WSH. Zbiórka funduszy odbędzie się na terenie obu kampusów WSH: w budynkach przy ul. Traugutta 61a oraz Mazowieckiego 7a.

Celem tegorocznego Finału WOŚP jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Dotychczas dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121909333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów. W większości oddziałów neonatologicznych sprzęt od Orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Orkiestra prowadzi też na co dzień ogólnopolskie programy medyczne, których celem jest wsparcie zdrowotne noworodków – Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków. Zachęcamy do wsparcia tego szlachetnego dzieła!

fot. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x