skype wsh radom
rekrutacja online

Wystawa Broni w WSH

Obecnie w Sejmie RP procedowana jest nowelizacja ustawy z dnia 21 maja 1999 roku o broni i amunicji. Wokół niej toczy się wiele dyskusji, w związku z tym wydarzeniem 16 grudnia 2017 w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a odbędzie się wystawa broni palnej, połączona z debatą nt: „Społeczne i prawne aspekty posiadania broni palnej”.

Obecnie nad projektem zmian pracuje Komisja Sejmowa, gdyż fakt posiadania broni przez przeciętnych obywateli budzi wiele kontrowersji. Przeciwnicy posiadania broni argumentują swoje stanowisko między innymi tym, że większa dostępność broni oznacza więcej morderstw z jej użyciem, a restrykcyjna kontrola dostępu do broni powoduje spadek przestępczości. Uważają, że broń nie odstrasza przestępców i że ludzie nie potrzebują broni do obrony, bo mogą polegać na policji. Ponadto, w posiadaniu broni przez obywateli widzą wzrost ryzyka samobójstw, a broń w domu katalizuje zbrodnie w afekcie popełniane na domownikach. Dodają również, że łatwa dostępność broni odpowiada za masakry w szkołach i w innych miejscach publicznych. O tych i innych problemach będą mogli Państwo posłuchać dyskusji zaproszonych ekspertów, jak również sami włączyć się do rozmowy na tak nurtujący naszych obywateli temat.

W programie:

  • 10.00-18.00 – wystawa broni
  • 15.00-17.00 – debata (Aula Auditorium Primum)

Wystawcy broni:
Fabryka Broni „Łucznik” – Radom
Sklep z bronią Progres – Tomaszów Lubelski
Sklep z bronią palną Vismag – Lublin
Centrum Broń Janki
Strefa Celu – Warszawa
Laser Shot – Warszawa
Paweł Murawski -Radom

Organizatorami wystawy i debaty są Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu oraz Akademia Strzelecka RAGUN.

Zapraszamy Państwa do czynnego udziału.

Wstęp wolny!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x