skype wsh radom
rekrutacja online

Finał Maratonu Pisania Listów: napisaliśmy 6342 listy!

Udostępnij

Z zaangażowaniem, z pasją, na kolanie, na wuefie, pomiędzy zajęciami – to dzięki listom pisanym przez was Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu ustanowiła nowy rekord! Wspólnie napisaliśmy 6342 listy 🙂 w obronie 10 historii osób, które broniły praw zwierząt, przyrody a przede wszystkim drugiego człowieka. Studenci, uczniowie, mieszkańcy naszego miasta, a także osoby z życia publicznego i społecznego znów okazały serce i wsparcie. Wspólnie między 9-10 grudnia pokazaliśmy, jak należy sprzeciwić się niesprawiedliwości społecznej, a pisząc każdy list odręcznie pomogliśmy zmienić losy wielu ludzi na świecie!

W tegorocznej akcji odręcznego pisania listów tuż przed finałem udział wzięło 15 szkół średnich z Radomia i regionu:

 1. Zespół Szkół Agrotechnicznych.
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego
 3. Zespół Szkół Zawodowych w Jasieńcu
 4. II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
 5. Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
 6. XI Liceum Ogólnokształcącym im. S.  Staszica
 7. Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich.
 8. V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta
 9. Zespół Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze
 10. Zespół Szkół Zawodowych im. Henryka Dobrzańskiego Hubala
 11. X LO im. Stanisława Konarskiego
 12. Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radomia,
 13. Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali.
 14. Zespół Szkół Budowlanych oraz I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Radomiu.
 15. Szkoła Partnerstwa Międzynarodowego im. Unii Europejskiej (Szkoła Dwujęzyczna im. M. Montessori)

Po raz kolejny Wyższa Szkoła Handlowa przyczyniła się do edukacji o obronie praw człowieka i kształtowania prawidłowych postaw młodzieży w obliczu niesprawiedliwości na całym świecie. Cieszymy się, że i tym razem, pisząc swoje listy: uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz rodzice szkół zabrali głos w sprawie niesłusznie więzionych i skazanych. W tym roku na uwagę zasługuje rekordowy wynik X LO im. Stanisława Konarskiego.  174 uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami  pod opieką pani Ewy Wziątek napisali i przekazali 1070 listów!!! 

Nie tylko uczniowie okazali serce i dobro osobom więzionym i prześladowanym. W akcję pisania listów włączyli się także mieszkańcy, którzy przed finałem mieli szansę podpisać listy w Galerii Słonecznej, ale także studenci, wykładowcy oraz Władze Wyższej Szkoły Handlowej, m.in.: Rektor Uczelni,  dr doc. Elżbieta Kielska, która napisała list w obronie Egipcajnki: Hanany Badr el-Din.

Wraz z Panią Rektor swój list w trakcie konferencji prasowej w Urzędzie Miasta podpisał także Prezydent Miasta RadomiaPan Radosław Witkowski, który w tym roku skierował list do władz Czadu o uwolnienie cyberaktywisty: Tadjadine Mahamat Babouri, powszechnie znanego, jako Mahadine. „Trzy osoby, w obronie których napisano setki listów w poprzednich edycjach, zostały uwolnione. Wolność odzyskał m.in. najdłużej więziony dziennikarz Muhammad Bekzhanow. List w obronie tej osoby napisałem również ja (…) wszystkich zachęcam do włączenia się w akcję. Warto!” podkreślił prezydent naszego miasta.

Akcję Amnesty Intenational oraz WSH wsparli również: sportowcy – Piłkarze RKS Radomiak, miłośnicy dwóch kółek: Sprężyści – czyli Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów, wokalista – Paweł Mosiołek, JUST EDI SHOW – radomski magik – Adrian Pruski oraz Marszałek Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. Swój list w trakcie finału 9 grudnia napisali dziennikarze Polskiego Radia.

Sobotnie pisanie listów od godz. 15.00 do 17.00 umilił koncert gitarowy studenta WSH na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne – Huberta Smolarczyka oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Kozienicach w składzie: Magdalena Posłowska, Dominika Pońska  oraz Błażej Krawczyk i Jakub Piotrowski.

Dziękujemy za wspólne pisanie!

Paweł Mosiołek

Patronat Medialny nad Wydarzeniem objęli:

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x