skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Maraton Pisania Listów w szkołach

Akcja odręcznego pisania listów w ramach Maratonu Pisania Listów zakończona! W trakcie dwóch tygodni poprzedzających Międzynarodowy Dzień Ochrony Praw Człowieka otrzymaliśmy tysiące listów od uczniów 15 szkół średnich z Radomia i okolic, a prócz uczniów i nauczycieli, swoje listy napisali również Radomianie w Galerii Słonecznej. Po raz drugi do akcji włączył się także Prezydent Radomia, artyści radomscy (Just Edi Show, Paweł Mosiołek), piłkarze RKS Radomiaka, przedstawiciele Parlamentu Młodzieży a także pasjonaci dwóch retro-kółek Sprężyści! Finał Maratonu odbył się się 9 i 10 grudnia  w Wyższej Szkole Handlowej przy ul. Traugutta 61 a.

Na kolanie, na ławce, na parapecie i na matmie i na „wuefie” – Maraton Pisania Listów już po raz trzeci zawitał do szkół średnich, gdzie uczniowie oraz nauczyciele chętnie wyrażają  swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka, pisząc listy. Poniżej podajemy ilość listów zebranych z pierwszego tygodnia akcji w szkołach ponadgimnazjalnych, które wraz z Wyższą Szkołą Handlową wspierają akcję Amnesty Int.:

24 listopada odwiedziliśmy Zespół Szkół Agrotechnicznych w Radomiu. Uczniowie tej szkoły wspólnie pod opieką Pani Anny Stachowicz napisali 310 listów. Dziękujemy!

 

27 listopada listy napisała grupa 30 uczniów Szkoły Partnerstwa Międzynarodowego im. Unii Europejskiej pod opieką Pani Dyrektor Anny Maciejewskiej uczniowie z zaangażowaniem napisali aż 166 listów! To bardzo dobry wynik w skali tak elitarnej grupy!

28 listopada pracownicy Wyższej Szkoły Handlowej odwiedzili Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Uczniowie „Kochanowskiego” w tym roku napisali 308 listów! i jest to drugi wynik tuż po „Agrotechniku”. Akcję w szkole koordynował Pan Adrian Szary.

29 listopada udaliśmy się do Zespołu Szkół w Jasieńcu. Uczniowie tej szkoły mieszczącej się blisko Warki, pod opieką Pani Anny Góreckiej napisali 190 listów!

30 listopada odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Uczniowie II LO zebrali 234 listy. Dziękujemy  Dyrekcji za kolejne zaproszenie i udział w akcji.

     

1 grudnia MPL odbył się również w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta. Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Kani-Szary wspólnie napisali 501 listów i jest to najlepszy wynik wśród szkół, które wzięły udział w pierwszym tygodniu akcji! Dziękujemy za zaangażowanie!!!

4 grudnia Maraton Pisania listów odbył się w XI Liceum Ogólnokształcącym im. S.  Staszica w Radomiu. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali 144 listy. Dziękujemy Pani Magdalenie Muszyńskiej za koordynację akcji w szkole!

     

5 grudnia pracownicy Wyższej Szkoły Handlowej udali się do Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich. Uczniowie pod opieką Pani. Moniki Pawlak napisali 275 listów.

     

6 grudnia w Mikołajkowej atmosferze listy pisali uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta. Pod opieką pani Anny Rychlickiej uczniowie tej szkoły napisali 343 listy.

7 grudnia Maraton Pisania Listów odbył się także Zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry w Przysusze. Uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Przydackiej samodzielnie zorganizowali akcję i napisali 164 listy.

Na zakończenie drugiego tygodnia, Wyższa Szkoła Handlowa zawitała do Zespół Szkół Zawodowych im. Henryka Dobrzańskiego Hubala. Uczniowie oraz nauczyciele „Hubala” kilka dni wcześniej rozpoczęli akcję i napisali 806 listów. Dziękujemy Pani Karolinie Czerwonce za koordynację akcji w szkole .

Dodatkowo do akcji włączyła się szkoła: X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. Uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz dyrekcja wspólnie 174 osoby napisał0 1070 listów i jest to tegoroczny rekord wśród szkół średnich!!! Dziękujemy zaangażowanym uczennicom: Katarzynie Szydło, Ewie Migdał, Magdalenie Doledze oraz Aleksandrze Kołodziejczyk, które pod opieką pani Ewy Wziątek promowały i koordynowały akcję wśród rówieśników.

Już po raz drugi w Maratonie Pisania Listów udział wzięli uczniowie Centrum Kształcenia Ustawicznego z Radomia, którzy pod opieką Pani Moniki Bukalskiej-Stąporskiej przynieśli na finał i napisali 277 listów

W Maratonie Pisania Listów odbył się także w 7 klasie  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kowali. Uczniowie z Kowali napisali 15 listów w obronie Clovisa Razafimalala z Madagaskaru. Koordynatorem szkolnym akcji była nauczycielka języka polskiego – Małgorzata Grzesiak.

Maratonu Pisania Listów odbył się również w Zespole Szkół Budowlanych oraz I Liceum Ogólnokształcącym CN-B w Radomiu. Łączna liczba napisanych listów to 135 a pisali je między innymi: Magdalena Hojda, Paulina Cybulska, Karolina Gocel uczennice pierwszej klasy technikum geodezji pod opieką pani Sylwii Jachimkowskiej oraz Ewa Kaim – Tulachy

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Chcesz wiedzieć więcej o akcji oraz poznać tegoroczne historie „więźniów sumienia”?

SPRAWDŹ  – DLA KOGO PISZEMY – MPL 2017

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x