skype wsh radom
rekrutacja online

Człowiek w obliczu uzależnień – Ogólnopolska Konferencja Naukowa

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu Diecezjalny Ośrodek Trzeźwości w Radomiu Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Radomiu. Zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej nt. „Człowiek w obliczu uzależnień”. Konferencja odbędzie się w dniach 24 – 26 listopada w siedzibie WSH przy ul. Traugutta 61a.

Konferencja ma na celu okazanie wieloaspektowej problematyki związanej z życiem człowieka w kontekście zagrożenia uzależnieniami. Dominującym problem poddanym analizie teoretycznej,  badawczej oraz metodycznej przez zaproszonych ekspertów jest alkoholizm. Najbardziej rozpowszechniona forma uzależnienia w Polsce.  Wydaje się, iż z uwagi na zasięg zjawiska i jego szczególnie destrukcyjny charakter zasadnym jest poddawanie go analizie zarówno naukowej, jak i wdrażaniu praktycznych procedur profilaktycznych, terapeutycznych, interwencyjnych i edukacyjnych. Konferencja adresowana jest do wielu środowisk społecznych zajmujących się pomocą osobom uzależnionym i ich rodzinom. Adresatami konferencji są zarówno profesjonaliści, jak i osoby które chcą pomagać osobom,  rodzinom i środowiskom dotkniętym uzależnieniami. Obok bloków poświęconych analizie teoretycznej zjawiska uzależnień w programie konferencji znalazło się siedem warsztatów metodycznych poświęconych problematyce terapeutycznej i profilaktycznej. Liczymy na zainteresowanie konferencją osób pracujących z osobami uzależnionymi, nauczycieli, pedagogów, psychologów, pracowników służb społecznych, działaczy społecznych i studentów.

PROGRAM KONFERENCJI

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x