skype wsh radom
rekrutacja online

Rusza Maraton Pisania Listów 2017!

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia wraz z Amnesty International w Wyższej Szkole Handlowej organizujemy Maraton Pisania Listów. Tegoroczny finał odbędzie się między 9-10 grudnia, kiedy to odręcznie! przez 24 h będziemy pisać listy w obronie osób, których prawa są łamane na całym świecie. Każdego roku liczba listów napisanych w obronie „więźniów sumienia” jest coraz większa. W 2016 roku napisaliśmy aż 356 645 listów w blisko 800 miejscach w całym kraju. Wyższa  Szkoła Handlowa, dzięki współpracy mieszkańców, uczniów szkół średnich oraz  studentów zebrała 5076 listów! To bardzo dobry wynik i mamy nadzieję, pobić go w tym roku!

Pierwszy Maraton Pisania Listów zorganizowano w 2001 r. i już wtedy stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym. Najważniejszym celem Maratonu Pisania Listów jest realne wpływanie na losy osób, których prawa człowieka są łamane. Listy pisane przez ludzi w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione, przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach. Listy solidarności okazują się dużym wsparciem dla prześladowanych i więzionych!

W ubiegłorocznej edycji akcji Maratonu Pisania Listów  udział wzięli m.in. Prezydent Radomia Pan Radosław Witkowski, Adrian Pruski – Just Edi Show, radomscy sportowcy – siatkarze Cerrad Czarni Radom – Michał Ostrowski, Tomasz Fornal i Jakub Zwiech oraz wokalista, Radomianin – Paweł Mosiołek.

Do akcji pisania listów włączyli się nas także uczniowie z 14 szkół średnich z Radomia i regionu, którzy dzięki zaangażowaniu i pomocy nauczycieli również okazali swoje wsparcie i zrozumienie. Najwięcej listów zostało napisanych w obronie Annie Alfred z Malawii, Fomusoh Ivo Feh z Kamerunu. Już dziś wiemy, że nasze listy pomogły wielu osobom!

DOBRE WIADOMOŚCI – UWOLNIENI!

Mamy też dobre wiadomości o osobach, dla których pisaliśmy listy w poprzednich edycjach:

Muhammad Bekzhanowjeden z najdłużej  więzionych dziennikarzy na świecie, został uwolniony w lutym  2017 roku po 17 latach spędzonych w więzieniu. Setki tysięcy osób napisało listy domagające się jego uwolnienia.

Chealsea Manningsygnalistka, została  uwolniona w maju 2017 roku po tym jak w styczniu prezydent Barack Obama skrócił jej wyrok 35 lat pozbawienia wolności. Ponad 250 000 osób domagało się jej uwolnienia.

Máxima Acuña –  zarzuty, które usłyszała Máxima Acuña farmerka, która przeciwstawiła się jednej z największych firm wydobywających złoto, zostały wycofane w maju 2017 roku. Ponad 150 000 osób wysłało do niej listy wsparcia, zapewniając o swojej solidarności.

DLA KOGO PISZEMY:

Xulhaz Mannan – Bangladesz

Hanan Badr el-Din – Egipt

Farid i Issa – Izrael/Okupowane Terytoria Palestyńskie

Clovis Razafimalala – Madagaskar

Taner i 10 ze Stambułu – Turcja

Shackelia Jackson – Jamajka

Ruch MILPAH – Honduras

Sakris Kupila – Finlandia

Mahadine – Czad

Ni Yulan – Chiny

Weź udział w Finale Maratonu! 9 grudnia od godz. 12.00  przed 24 h  odręcznie będziemy pisać listy.

Przyjdź! Napisz list i zmień życie! Zapraszamy – wstęp wolny!

PATRONI MEDIALNI WYDARZENIA:

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x