skype wsh radom
rekrutacja online

„Podaruj Cząstkę Siebie”

Udostępnij

W dniu 30 listopada 2017 roku, na terenie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a odbyła się konferencja naukowo-szkoleniowa pt. „Podaruj cząstkę siebie”. Konferencja miała na celu popularyzację, a przede wszystkim przybliżenie problemów związanych z pozyskiwaniem potencjalnych dawców narządów dla ratowania życia innych osób. Konferencja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej o samej idei dawstwa i służyła obalaniu mitów związanych z pobieraniem narządów ludzkich.

Podczas konferencji poruszono między innymi polskie regulacje prawne pobierania i przeszczepiania ludzkich narządów, ocenie poddany został system jakości medycyny transplantacyjnej oraz w zapoznano uczestników ze sposobem zorganizowania w Polsce dawstwa i przeszczepiania szpiku kostnego. Zwrócono również uwagę na system diagnostyki i kwalifikowania potencjalnych dawców narządów i tkanek. Nie pominięto także aspektów etycznych, z którymi boryka się nasze społeczeństwo podczas dyskutowania lub podejmowania decyzji odnośnie zostania dawcą narządów. Podkreślano, że wciąż istnieje wiele problemów, zarówno w pozyskiwaniu potencjalnych zmarłych dawców, jak i w kwalifikacji chorych do przeszczepu.

Organizatorem konferencji był Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Radomiu wraz z Polskim Towarzystwem Higienicznym w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu i innymi organizacjami pozarządowymi. Prelegentami w konferencji byli przedstawiciele Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantologii „POLTRANSPLANT” w Warszawie, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W konferencji brał udział ponad 300 osób z różnych środowisk.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x