skype wsh radom
rekrutacja online

Profilaktyka przemocy seksualnej – II edycja Sympozjum

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu wraz z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli serdecznie zapraszają do udziału w II edycji Sympozjum Naukowego nt. Działania profilaktyki zintegrowanej w obszarze przemocy seksualnej

Posiadanie odpowiedniego kompendium wiedzy na temat przemocy wydaje się rzeczą bezcenną, i to nie tylko dla profesjonalistów świadczących pomoc specjalistyczną, ale również dla ofiar. Niejednokrotnie tkwią one w przemocy, gdyż nie potrafią się z niej uwolnić, są przekonane, że nikt im nie jest w stanie pomóc, zatem ofiary nie posiadają odpowiedniej wiedzy w zakresie ochrony samego siebie, sposobów działania sprawców czy sposobów uzyskania pomocy z zewnątrz. W środowisku przemocowym nie mamy do czynienia z jednym rodzajem przemocy, co przekłada się nie tylko na ewentualne urazy fizyczne, ale również psychiczne.

W trakcie Sympozjum podejmiemy próbę odpowiedzi, chociaż na niektóre pytania w tym zakresie, szczególnie te, dotyczące przemocy wobec dzieci w obszarach przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej, emocjonalnej czy zaniedbania. Pomogą nam w tym profesjonaliści, którzy na co dzień pracują z ofiarami oraz sprawcami przemocy.

Sympozjum adresowane jest w szczególności do pedagogów, psychologów, nauczycieli, pracowników socjalnych, policji i innych służb mundurowych, lekarzy, zespołów interdyscyplinarnych, kuratorów, prawników, gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, a także do osób zainteresowanych interwencją w przypadku podejrzenia krzywdzenia dziecka.

W sesji plenarnej wykład poprowadzi m.in. Sędzia Anna Maria Wesołowska, po którym odbędą się panele równoległe

Panel I

dr Maria Gordon – „Ochrona dzieci przed wtórną wiktymizacją podczas udziału w procedurach prawnych”

Panel II

dr Marcin Bednarczyk –Przemoc seksualna w sieci – ryzykowne zachowania cyberseksualne dzieci i młodzieży”

Sympozjum naukowe  odbędzie się 21 listopada 2017 roku w budynku Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61 a.

Poniżej szczegółowe informacje na temat wydarzenia

Karta zgłoszenia

Program sympozjum

Kontakt:

mgr Katarzyna Marcinkiewicz-Marszałek

e-mail: sympozjum.przemoc@wsh.pl

tel. 48 360 10 75 w. 14

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x