skype wsh radom
rekrutacja online

„Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”

Udostępnij

W dniu 7 listopada 2017 roku w Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a (sala Auditorium Primum) odbyła się konferencja inaugurująca kampanię pod nazwą „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”, skierowaną do dyrektorów, pedagogów i psychologów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu garnizonu mazowieckiego.

Konferencję rozpoczął montaż słowno-muzyczny wykonany przez młodzież, w tym studentów WSH, nawiązujący do środowiska narkomanów i będący przestrogą dla młodzieży wybierającej taką właśnie drogę. Następnie Mazowiecki Kurator Oświaty, Pani Aurelia Michałowska oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu, Inspektor Marek Świszcz podpisali „Deklarację współpracy w zakresie przeprowadzenia kampanii pn. „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Głównym celem kampanii jest podniesienie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami, jak również kształtowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat negatywnego wpływu środków odurzających na człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

Organizatorami konferencji była Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie w partnerstwie z Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu. WSH w Radomiu po raz kolejny włączyła się w akcję przeciwdziałania narkomanii – w walkę z narkotykami i dopalaczami. Uczelnia współpracuje między innymi z władzami lokalnymi, Ośrodkami Terapii Uzależnień i Policją, głośno akcentując problem zagrożeń, jakie niosą za sobą narkotyki i dopalacze. Stara się być instytucją, postrzegającą ważne elementy życia społecznego i jest gotowa brać na siebie współodpowiedzialność za kształtowanie dobra wspólnego – młodych obywateli, od których zależy przyszłość naszego państwa.

Podczas konferencji zaprezentowano najczęściej wykrywane substancje psychoaktywne w badaniach laboratoryjnych, ale również przedstawiono nowe substancje wzbogacające nielegalny rynek. Ważnym elementem konferencji było zapoznanie uczestników z regulacjami prawnymi dotyczącymi postępowania w sprawach nieletnich, w szczególności w kwestii kontaktu ze środkami psychoaktywnymi. Następnie wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, kierunku Psychologia – dr Paweł Nowak, zaprezentował mechanizmy psychomanipulacji i nakłaniania do narkotyków i dopalaczy wskazując, w jak łatwy sposób można pozyskać fachową, jednak tendencyjną wiedzę na temat „dobrych stron” stosowania narkotyków i dopalaczy. Natomiast psycholodzy z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Radomiu przybliżyli w skrócie zasady prowadzenia terapii uzależnień.  

W ramach konferencji funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu zaprezentowali edukacyjną walizkę narkotykową, która jest na wyposażeniu każdej Komendy Policji na terenie garnizonu mazowieckiego. W ramach konferencji odbył się również briefing prasowy przy udziale Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Kampania na terenie województwa mazowieckiego będzie cyklem spotkań regionalnych w Delegaturach podległych Kuratorium Oświaty w Warszawie, rad pedagogicznych, wywiadówek oraz debat międzyszkolnych w szkołach województwa mazowieckiego.

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x