skype wsh radom
rekrutacja online

Unia Europejska oczami Leszka Millera

Udostępnij

Przyszłość Unii Europejskiej – jej sukcesy i kłopoty stały się głównym tematem wykładu Leszka Millera, gościa pierwszego w nowym roku akademickim Wykładu Otwartego. W środę 25 października o godz. 12.00, w siedzibie przy ul. Traugutta 61 a były premier przybliżył tłumnie zgromadzonym słuchaczom propozycje i możliwości jakie daje współcześnie członkowsko w UE, rozważył kilka scenariuszy dalszego rozwoju Wspólnoty Europejskiej

„Pytanie o przyszłość Wspólnoty Europejskiej, jest pytaniem przyszłość naszej cywilizacji” – tymi słowami były premier rozpoczął spotkanie ze słuchaczami, który tłumnie zgromadzili się w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej przy ul. Traugutta 61 a. Najważniejszymi punkami wykładu stały się między innymi: ocena wkładu Europy w rozwój gospodarczy i finansowy świata,  dalszy, ewentualny proces rozszerzania Unii i wstąpienia państw, które już rozpoczęły proces negocjacji (np. Turcja, Macedonia, Serbia) ale z przyczyn finansowych, politycznych, gospodarczych lub społecznych nie spełniają unijnych norm. Jednym z punktów wykładu, w kontekście Brexitu Wielkiej Brytanii, była także analiza hipotezy dotyczącej rozpadu wspólnoty.

Niezmiernie ważną częścią wykładu stała się analiza sukcesów gospodarczych – społecznych, których nasz kraj mógł doświadczyć dzięki wpływom finansowym z UE, ale także polityka monetarna państw członkowskich. Były premier skrytykował władze, które jego zdaniem ociągają się w wypełnianiu obowiązku przystąpienia do strefy Euro.

Tuż po wykładzie publiczność zadała pytania, a po zakończeniu były premier znalazł czas na wspólne zdjęcia ze publicznością oraz na chwilę dyskusji z zainteresowanymi.

wsh wykład leszek miller

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x