skype wsh radom
rekrutacja online

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu również tym roku włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji. Studenci WSH wraz z dr. Pawłem Nowakiem uczestniczyli w konferencji poświęconej mediacji, która odbyła się w Sądzie Okręgowym w Radomiu. Podczas konferencji studenci wysłuchali mi.in. prelekcji prezesa Oddziału Polskiego Centrum Mediacji w Radomiu Małgorzaty Mąkosy na temat znaczenia mediacji w rozwiązywaniu różnych problemów międzyludzkich.

Słuchacze dowiedzieli się o tym, kto może zostać mediatorem, jakie sprawy mogą być rozwiązywane na drodze mediacji, jak wygląda przebieg postępowania mediacyjnego oraz jakie korzyści płyną z mediacji. Mediacja jest pomocną metodą rozwiązania sporów, która może być zastosowana we wszelkich problemach relacji międzyludzkich, międzygrupowych czy międzypaństwowych. Prowadzona jest zarówno w sprawach sądowych, jak i prywatnych. Może dotyczyć m.in. sporów rodzinnych, pracowniczych, rówieśniczych, sąsiedzkich, gospodarczych czy politycznych.

Bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych w ramach działalności Koła Naukowego Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x