skype wsh radom
rekrutacja online

Inauguracja nowego roku akademickiego 2017/2018

Udostępnij

Kolejne, uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego już za nami! Przemówienie inaugurujące rok 2017/2018 wygłosiła J.M. Rektor doc. dr Elżbieta Kielska oraz Kanclerz WSH – prof. nadzw. dr Gerard Paweł Maj. Głos zabrali Dziekani i Prorektorzy a życzenia sukcesów i satysfakcji  ze studiowania dla immatrykulowanych studentów i ich rodzin złożyli także poseł na Sejm RP – Marek Suski i wiceprezydent Radomia – Jerzy Zawodnik. Na zakończenie inauguracji ks. prof. nadzw. dr hab. Stefan Radziszewski wygłosił wykład pt. „Filozofia Sukcesu”

Tuż po uroczystym wysłuchaniu Hymnu Polski oraz Gaude Mater Polonia, J.M. Rektor doc. dr Elżbieta Kielska  Podsumowała 20 letnią- wielowymiarową działalność uczelni na rzecz: edukacji studentów, współpracy z samorządami, instytucjami lokalnymi i międzynarodowymi. W wystąpieniu podkreśliła wagę wydarzeń organizowanych dla studentów i przez studentów, a które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń miasta. J.M. przybliżyła zgromadzonym również dokonania, które przyczyniły się do promocji Radomia w województwie, kraju a także na świecie oraz wyróżniające Uczelnię na tle innych w regionie pod względem prestiżu i rozwoju i umiędzynaradawiania jakości kształcenia. Tematem przemówienia była także oferta edukacyjna Uczelni, bogata w nowe kierunki kształcenia na studiach I i II stopnia oraz na studiach podyplomowych, które każdego roku kończą z wyróżnieniem praktycy i  fachowcy.

W programie uroczystości nie zabrakło oficjalnej części przywitania zgromadzonych studentów ich rodzin oraz gości. W tegorocznej inauguracji udział wzięli między innymi: Jego Ekscelencja Ivan Kitov – Zastępca Ambasadora Bułgarii w Polsce, Poseł na sejm RP – Marek Suski, Jerzy Zawodnik – wiceprezydent Miasta Radomia, Leszek Margas – Wicestarosta Radomski, Burmistrz  Kozienic – dr Tomasz Śmietanka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Zbigniew Gołąbek, I Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego –  Zbigniew Kapciak oraz Dyrektor Radomskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Jarosław Socha.

Inaugurację uświetniło wystąpienie Kanclerza WSH, prof. nadzw. Gerarda Pawła Maja, który przedstawił wybitne osiągnięcia studentów WSH w prestiżowych konkursach studenckich oraz laureatów stypendium ministra. Życząc sukcesów i satysfakcji ze studiowania, Kanclerz wyróżnił jednocześnie najlepszych studentów WSH z każdego kierunku studiów I i II stopnia, wręczając listy gratulacyjne.

Po przemówieniach nastąpiła uroczysta immatrykulacja, czyli pasowanie na studenta WSH. Po immatrykulacji słowa przywitania i życzenia do studentów zagranicznych – w języku angielskim  skierował Dziekan Wydziału Studiów Strategicznych i Technicznych, dr Adam Ziółkowski, a w języku rosyjskim – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr Ewa Jasiuk.

W trakcie inauguracji Dziekani odczytali listy adresatów. Głos zabrali także przedstawiciele Rady Samorządu Studenckiego. Inaugurację zakończył wykład pt. „Filozofia Sukcesu”, który wygłosił ks. prof. nadzw. dr hab. Stefan Radziszewski. Po dźwiękach  Gaudeamus Igutur na zaproszonych czekał bankiet w Caffe Gallery.

inauguracja WSH 2017/2018 inauguracja WSH 2017/2018

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x