skype wsh radom
rekrutacja online

Kurs nurkowy dla studentów WSH!

Udostępnij

Myślałeś o rozpoczęciu przygody z nurkowaniem? Jeżeli tak, to właśnie teraz jest najlepszy moment! Wyższa Szkoła Handlowa i Akademicki Klub Nurkowy Okeanos zapraszają studentów na  kurs podstawowy – Open Water Diver.

Okres zimowy wykorzystamy do przeprowadzenia zajęć teoretycznych oraz pierwszych zanurzeń szkoleniowych na basenie. Kiedy przyjdzie wiosna i za oknem zrobi się nieco cieplej wybierzemy się na wody otwarte gdzie wykonasz przewidziane programem, ostatnie nurkowania kursowe. A potem … cały sezon przed Tobą na szlifowanie umiejętności i poznawanie podwodnego świata.

Po ukończeniu szkolenia Open Water Diver, zdobędziesz certyfikat, uprawniający do nurkowania do głębokości 18 metrów, wydany przez międzynarodową organizację szkoleniową Scuba Diving International. Podczas jego trwania posiądziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci cieszyć się pięknem podwodnego świata w sposób bezpieczny i komfortowy.

Na czas kursu nie musisz martwić się o sprzęt nurkowy  poza maską i rurką.

Wymagania wstępne:

 • wiek min. 18 lat lub min. 15 lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów
 • podstawowa umiejętność pływania
 • aktualne badania lekarskie.

Praktyczna organizacja zajęć:

Szkolenie Open Water Diver składa się z trzech bloków zajęć.

1. Zajęcia teoretyczne składają się z 4 sesji. Ich częstotliwość uzależniona jest od preferencji grupy. Zalecamy jednak, aby zajęcia nie odbywały się rzadziej niż raz w tygodniu. Wykłady prowadzimy w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przy ul. Traugutta 61a, gdzie dysponujemy profesjonalnym zapleczem szkoleniowym.

Część teoretyczna obejmuje następujące tematy :

 • historia nurkowania i struktura szkoleń SDI/TDI
 • sprzęt nurkowy
 • środowisko i fizyka nurkowania
 • medycyna nurkowa
 • podstawy dekompresji
 • technika nurkowania
 • omówienie pytań egzaminacyjnych
 • egzamin teoretyczny

2. Zajęcia basenowe nauczą Cię korzystać w praktyce ze sprzętu nurkowego, utrzymywania neutralnej pływalności, jak również podstawowych technik poruszania się pod wodą. Zajęcia odbywają się w przyjaznym i kontrolowanym środowisku co pozwala na nieśpieszne i bezstresowe opanowanie wymaganych przez instruktora umiejętności.

Ta część kursu obejmuje 4 spotkania. Ćwiczenia organizujemy zwykle na jednym z basenów miejskich. Częstotliwość zajęć uzależniona jest od preferencji grupy, zalecamy jednak aby odbywały się nie rzadziej niż raz w tygodniu

3. Zajęcia w wodach otwartych pozwolą Ci zweryfikować w praktyce umiejętności i wiedzę zdobyte podczas poprzednich części szkolenia. Są też znakomitą okazją do pierwszych zanurzeń w realnym środowisku nurkowym pod okiem instruktora, który wskaże ewentualne niedociągnięcia i podpowie jak je wyeliminować.

Ta część kursu obejmuje 4 nurkowania w wodach otwartych. Organizujemy je zwykle na jednym z polskich akwenów. Ze względu na swoje właściwości, szczególnie do tego celu polecamy krakowski Zakrzówek lub tzw. „Koparki” w Jaworznie. Nurkowania realizujemy zwykle w formie dwudniowego, najczęściej weekendowego, wyjazdu.

Zapraszamy 🙂

Szczegóły wkrótce!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x