skype wsh radom
rekrutacja online

Psychologia pozytywna – czyli jak być szczęśliwym?

Jednym z najprężniej rozwijających się nurtów w psychologii jest obecnie psychologia pozytywna. Traktuje się ją jako naukę o uwarunkowaniach dobrego samopoczucia, szczęścia, siły i zdrowia. W ramach psychologii pozytywnej prowadzi się zakrojone na szeroką skalę badania na temat różnych wymiarów pozytywnego doświadczania swojego życia, budowania i rozwijania mocnych stron i zasobów człowieka oraz ustalania determinantów poczucia szczęścia zarówno w wymiarze jednostek, jak i całych społeczeństw. Osobą, która proklamowała tę nową dziedzinę psychologii był jeden z najbardziej wpływowych psychologów Martin Seligman.

Jeśli jesteś ciekawy czym jest szczęście, jakie są jego przyczyny i skutki, Studenckie Koło Naukowe Psychologii zaprasza Cię na spotkanie, podczas którego obejrzysz wywiad jakiego udzielił Martin Seligman na temat pozytywnej psychologii i psychoterapii. Dzięki temu dowiesz się, w jaki sposób pozytywna psychoterapia korzysta z zasobów pozytywnej psychologii, takich jak wyuczony optymizm, autentyczne szczęście, poczucie znaczenia, wdzięczność czy zasoby wewnętrzne, nauczysz się stosowania nowych, efektywnych technik, aby skuteczniej pomagać innym ludziom w osiąganiu szczęścia i dobrostanu psychicznego oraz zrozumiesz, dlaczego tak istotne jest nie tylko pozbycie się zaburzeń, ale również stworzenie wewnętrznego obszaru dla szczęścia.

Termin i miejsce spotkania: 14.06.2017 godz. 16.00, sala C-4, ul. Traugutta 61a.

Szczegółowych informacji udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x