skype wsh radom
rekrutacja online

Psychologia pozytywna – czyli jak być szczęśliwym?

Udostępnij

W ramach działalności Koła Naukowego Psychologii 14. czerwca 2017 odbyło się spotkanie szkoleniowo-dyskusyjne poświęcone zastosowaniu psychologii pozytywnej w psychoterapii. Psychologia pozytywna jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się nurtów w psychologii. Traktuje się ją jako naukę o uwarunkowaniach dobrego samopoczucia, szczęścia, siły i zdrowia.

W ramach psychologii pozytywnej prowadzi się zakrojone na szeroką skalę badania na temat różnych wymiarów pozytywnego doświadczania swojego życia, budowania i rozwijania mocnych stron i zasobów człowieka oraz ustalania determinantów poczucia szczęścia zarówno w wymiarze jednostek, jak i całych społeczeństw. Osobą, która proklamowała tę nową dziedzinę psychologii był jeden z najbardziej wpływowych psychologów – Martin Seligman.

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzenia wywiadu jakiego udzielił Martin Seligman na temat pozytywnej psychologii i psychoterapii. Dzięki temu zdobyli wiedzę na temat tego, w jaki sposób pozytywna psychoterapia korzysta z zasobów pozytywnej psychologii, takich jak wyuczony optymizm, autentyczne szczęście, poczucie znaczenia, wdzięczność, czy zasoby wewnętrzne. Ponadto uczestnicy poznali nowe, efektywne techniki, które umożliwiają udzielenie skutecznej pomocy innym ludziom w osiąganiu szczęścia i dobrostanu psychicznego oraz mogli zrozumieć, dlaczego w pracy psychologa tak istotne jest, nie tylko pozbycie się zaburzeń, ale również stworzenie wewnętrznego obszaru dla szczęścia.

Bliższych informacji na temat kolejnych przedsięwzięć Koła Psychologii udziela opiekun koła dr Paweł Nowak (pnowak@wsh.pl)

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x