skype wsh radom
rekrutacja online

Radomski „Staszic” w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych!

Drużyna XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, w dniach od 28-30 maja wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych w Pile. Szkoła pod Patronatem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu rywalizowała z 20 najlepszymi drużynami z całej Polski!

Eliminacje do turnieju odbyły się 15 marca w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Do Turnieju zakwalifikowało się tylko 20 najlepszych szkół z całej Polski. Drużyna XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Staszica w Radomiu wystartowała w 4-osobowym składzie: Bartłomiej Chustecki i Eryk Kramek z klasy 2a oraz Natalia Król, Patrycja Pajączkowska i Martyna Wasiek z klasy 2c. Opiekunem grupy, przygotowującym młodzież do turnieju jest nauczyciel XI L.O. major mgr inż. Krzysztof Kozior, od wielu lat pracujący z uczniami.

Szkoła reprezentowała barwy Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu!

Turniej obejmował  4 konkurencje:

 1. Strzelanie z broni pneumatycznej ( 8 strzałów w postawie stojącej ).
 2. Pierwsza pomoc przedmedyczna.
 3. Sprawnościowy tor kompetencyjny.
 4. Test wiedzy ogólnej z uwzględnieniem ustawy o policji.

W programie:

 28 maja:

 • 16.00- spotkanie z Komendantem Głównym Policji dotyczące rozwoju współpracy policji ze szkołami prowadzącymi innowacje „Służba…” oraz modyfikacji rekrutacji potencjalnych kandydatów do policji mających dać wsparcie absolwentom klas mundurowych;
 • 18.00 – odprawa techniczna.

29 maja:

 • 9.00 – uroczyste otwarcie turnieju;
 • 10.00 – dwie konkurencje równolegle: strzelanie z broni pneumatycznej i pierwszej pomocy przedlekarskiej.
 • 15.00 – pokazowe zajęcia otwarte obejmujące zagadnienia z kryminologii oraz projektu nowelizacji Kodeksu ruchu Drogowego;
 • 18.30 – test wiedzy ogólnej.

30 maja:

 • 10.00 – sprawnościowy tor kompetencyjny;
 • 13.00 – podsumowanie wyników i uroczyste zakończenie turnieju.

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych w Pile byłKomendant Główny Policji.

Gratulujemy naszym podopiecznym!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x