skype wsh radom
rekrutacja online

Ogólnopolska Studencka Konferencja Naukowa

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu wraz z Studencką Organizacją ,,Wolontariat’’ serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej nt.:,,Podziel się dobrem czyli o wolontariacie w społeczeństwie obywatelskim’’.

Inicjatorem i głównym organizatorem konferencji są wolontariusze – studenci Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Przedmiotem szczególnego zainteresowania chcemy uczynić pedagogiczne, psychologiczne, społeczne, prawne i administracyjne problemy związane z teoretyczną i praktyczną wychowawczą stroną działań wolontariatu w społeczeństwie obywatelskim.  Celem konferencji jest wymiana  doświadczeń i refleksji związanej z wolontariatem młodych. Zaangażowanie społeczne, bycie wolontariuszem nie są czymś naturalnym, czymś co wynosi się z domu. Dla większości młodych ludzi jest to coś nowego.  Tego rodzaju aktywności muszą się oni dopiero nauczyć.  Konferencja stanowi możliwość wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współczesnych nurtów wolontariatu i  efektów pracy wolontariuszy. Do udziału w konferencji serdecznie zapraszamy naukowców, wolontariuszy – studentów, uczniów ze szkolnych klubów wolontariatu oraz ich opiekunów, nauczycieli i wychowawców, osoby reprezentujące różne organizacje pozarządowe  i instytucje działające w sferze wolontariatu oraz osoby, które otrzymują na co dzień pomoc od wolontariuszy.

Zgodnie z głównym hasłem konferencji proponujemy następujące obszary tematyczne:

 • Wolontariat a wychowanie w społeczeństwie obywatelskim.
 • Wolontariat – dlaczego dzielę się dobrem?
 • Edukacja przez wolontariat.
 • Organizacje pozarządowe a wolontariat.
 • Zadania pedagoga i psychologa w działalności wolontarystycznej .
 • Wolontariat z perspektywy teologii moralnej.
 • Obraz wolontariatu w środkach masowego przekazu.
 • Wolontariusz na rynku pracy.
 • Aktywizacja społeczności lokalnych na rzecz działań wolontarystycznych.
 • Prawne i administracyjne aspekty wolontariatu.
 • Wolontariusz – dlaczego nim jestem?

Konferencja studencka  odbędzie się 12 maja 2017 roku w budynku Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61 a.

Zasady uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie tematu wystąpienia wraz z kartą zgłoszenia. Kartę zgłoszeniową prosimy przesyłać do dnia  25 kwietnia 2017 r. na adres: wolontariat2017@onet.pl z dopiskiem Konferencja Studencka – ,,Podziel się dobrem czyli o wolontariacie w społeczeństwie obywatelskim’’

PROGRAM WOLONTARIAT

KARTA ZGŁOSZENIOWA DO POBRANIA 

Kontakt:
dr Agnieszka Sadowska –asadowska@wsh.pl
Aneta Wojdat – aneta@wojdat.eu

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x