skype wsh radom
rekrutacja online

Udostępnij

Ogólnopolska Konferencja Studencka

W Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu, 12 maja 2017 roku, odbyła się szósta ogólnopolska studencka konferencja zorganizowana z inicjatywy studentów – wolontariuszy Studenckiej Organizacji ,,Wolontariat’’. Celem konferencji ,,Podziel się dobrem czyli o wolontariacie w społeczeństwie obywatelskim’’, była wymiana doświadczeń i refleksji związanej z wolontariatem młodych. Zaangażowanie społeczne, bycie wolontariuszem nie są czymś naturalnym, czymś co wynosi się z domu. Dla większości młodych ludzi jest to coś nowego. Tego rodzaju aktywności muszą się oni dopiero nauczyć. Konferencja stanowi możliwość wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat współczesnych nurtów wolontariatu i efektów pracy wolontariuszy.

W konferencji wzięło udział łącznie 47 prelegentów byli to zarówno naukowcy, wolontariusze – studenci oraz osoby reprezentujące organizacje i instytucje działające w sferze wolontariat m. in. z Fundacji Verum Alfa, Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”, Stowarzyszenia Podzielmy się Uśmiechem, Stowarzyszenia ,,Pomocna Dłoń’’, Klubu Wolontariusza „Przyjaciele” przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu.

Konferencję rozpoczęła sesja plenarna, podczas której poruszono między innymi:

 • pedagogię wolontariatu Biskupa Jana Chrapka,
 • rolę studenta – wolontariusza w społeczeństwie obywatelskim,
 • idę wolontariatu międzynarodowego,
 • aktywizację społeczności lokalnych na rzecz działań wolontarystycznych,
 • dlaczego warto dzielić się dobrem,
 • wartości wynikające dla człowieka z bycia wolontariuszem.
  Wśród uczestników konferencji wiele wzruszeń i radości dostarczyły świadectwa wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się 2016 roku w Krakowie.
  Po zakończeniu obrad plenarnych zorganizowana została wymiana poglądów i dyskusja w panelach równoległych, podczas których poruszano problemy wolontariatu w obszarach:
 • pedagogiczno – psychologicznych uwarunkowań wolontariatu w społeczeństwie obywatelskim,
 • społecznych i administracyjnych uwarunkowań wolontariatu w społeczeństwie obywatelskim.

Konferencja była okazją do przedstawienia aktualnych wyników badań na temat wolontariatu oraz podzielenia się własnymi doświadczeniami z bycia wolontariuszem.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x