skype wsh radom
rekrutacja online

„Scrat kontra Syzyf”- warsztaty pedagogiczne

Udostępnij

W ramach Radomskiej Akademii Rozwiązywania Problemów Wychowawczych 13 maja 2017 odbyły się warsztaty pt. Wychowanie w epoce audiobooków. Scrat kontra Syzyf, czyli jakiego człowieka pragniemy wychować? Spotkanie składało się z dwóch części: w pierwszej zaprezentowano dysfunkcje ról rodzicielskich (typologia matek i ojców), natomiast w drugiej – przemianę klasycznej pedagogiki, w której we współczesnej kulturze trud wychowania (Syzyf) zastąpiono szybkim i skutecznym działaniem na rzecz nowego obywatela świata (Scrat).

Podczas zajęć wskazano na rozmaite zastosowania nowej technologii (PC, telefon komórkowy, audiobook) jako możliwości kształtowania osobowości, której wynikiem jest samorozwój i samowychowanie. Zwłaszcza rodzina i społeczeństwo powinny w nowej rzeczywistości odnaleźć nowe drogi samorozwoju i kształtowania głębokich postaw w stronę wartości. Spotkanie zakończyło omówienie konkretnych problemów rodzinnych w dobie współczesnych przemian kulturowych i społecznych. Warsztaty poprowadził ks. prof. dr hab. Stefan Radziszewski.

Stefan Radziszewski – profesor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu; doktor habilitowany teologii; doktor nauk humanistycznych, prefekt kieleckiego Nazaretu; autor książek Katechizm sercem pisany [2006], Poezja w sutannie [2011], Siedem twarzy Judasza [2012], Siedmiu zbuntowanych [2014], Siedem kamyków wiary [2015] oraz Rekolekcji dla młodzieży [2012] (audiobook); prowadzi zajęcia z literatury współczesnej w WSD w Kielcach, badania w Pracowni Historii Dramatu 1864-1939 UW oraz teatr seminaryjny w kieleckim WSD. Miłośnik Tajemnicy szczęścia św. Brygidy i Żółtego zeszytu św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Czciciel s. Wandy Boniszewskiej od Aniołów. Autor codziennego komentarza do Ewangelii na portalu wrodzinie.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x