skype wsh radom
rekrutacja online

O turkusowych firmach XXI wieku – warsztaty prof. Blikle

Udostępnij

Głównym celem wydarzenia było przedstawienie słuchaczom uczelni oraz przybyłym gościom procesu zarządzania „Turkusowymi organizacjami”, gdzie najważniejsze w turkusowych firmach jest poczucie misji, głębszy sens, głębsze znaczenie jakie winniśmy nadawać naszej pracy. Podstawą turkusowego paradygmatu zarządzania jest upodmiotowienie pracownika, przez to pracownik zyskuje poczucie wagi i celowości tego co robi, staje się partnerem a wręcz przyjacielem. Partnerstwo jest tak daleko posunięte, że w zasadzie nie ma lidera. Ludzie w takich organizacjach przyjmują różne funkcje w zależności od tego co potrafią oraz jaka jest aktualna potrzeba firmy.

Profesor Blikle porównuje organizację do żywego organizmu, który składa się z wielu komórek wykonujących różne funkcje, ale nie mających żadnego centralnego centrum zarządzania. Wynikiem warsztatów jest pogłębiona eksploracja kluczowych zadań i problemów badawczych związanych z rozwojem zarządzania współczesnymi organizacjami na tak konkurencyjnym rynku, zwłaszcza aspektów: ekonomicznych, zarządczych, prawnych, administracyjnych, społecznych, psychologicznych i etycznych, w obliczu zarządzania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Warsztaty pt. „Organizacja XXI wieku” – Turkusowe firmy”, które zostały przeprowadzone przez wybitną i znaną osobistość Pana Prof. Andrzeja Bliklego, autora książki „Doktryny Jakości”, odbyły się w dniu 03.06.2017r w siedzibie Uczelni przy ul. Traugutta 61a.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. studenci, uczniowie szkół średnich, przedstawiciele środowisk naukowych, a także przedstawiciele lokalnej społeczności. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikat uczestnictwa w warsztatach „Organizacja XXI wieku” – Turkusowe firmy” oraz zostały im przekazane materiały przygotowane przez prowadzącego w wersji elektronicznej.

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x