skype wsh radom
rekrutacja online

Warsztaty szkoleniowe dla studentów Administracji!

Udostępnij

W dniu 13 maja 2017 r. grupa administracji drugiego roku Wyższej Szkoły Handlowej pod opieką doktora Piotra Chojnackiego uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych w gminie Białaczów. Podczas wizyty studyjnej odbyły się 2 panele szkoleniowe: „Prawo zamówień publicznych w praktyce” oraz „Wykorzystanie środków unijnych na przykładzie inwestycji gminnych”.

Kierownik Referatu Funduszy Strukturalnych, Promocji i Rozwoju Gminy – pani Anna Kaźmierczyk, szeroko omówiła studentom projekt wykorzystania środków unijnych w gminie. Zawierał on inwestycje w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013 w odnawialne źródła energii z dofinansowaniem w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Głównym celem operacji była poprawa jakości życia mieszkańców Gminy Białaczów za sprawą zmniejszenia zużycia energii ze źródeł konwencjonalnych oraz ograniczenia lub uniknięcia emisji CO2 poprzez zakup i montaż mikro-instalacji odnawialnych źródeł energii na budynkach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Białaczów. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1 330 883 zł, przy dofinansowaniu: ze środków PROW w wysokości 819 600 złotych oraz ze środków WFOŚiGW w Łodzi: 390 400,00 zł.

Następnie wszyscy studenci mieli możliwość zapoznania się z urzędnikami gminy, a także zwiedzili ich stanowiska pracy. Zaprezentowano również pobliski park zagospodarowany przy pomocy dofinansowania, w którym znajdowały się piękne rzeźby miejscowego artysty. Tematem , który najbardziej zainteresował studentów była wizyta w Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR”.

Młodzi administratywiści dowiedzieli się, że gmina uzyskała środki z pilotażowego programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR”. Wartość dofinansowania wynosiła: 96 518,00 złotych. Ośrodek gwarantuje swoim podopiecznym szereg zajęć ruchowych, sportowo-rekreacyjnych i aktywizujących, a także kulturalno-oświatowych i edukacyjnych. Seniorzy uczestniczą w warsztatach kulinarnych, zajęciach rękodzielniczych, zajęciach nordic walking czy warsztatach tanecznych. Placówka zapewnia również profesjonalną opiekę pielęgniarki, psychoterapeuty, fizjoterapeuty i opiekuna. Ze środków Programu placówka została wyposażona w niezbędne do funkcjonowania urządzenia i sprzęt rehabilitacyjny. Kolejnym ciekawym punktem był spacer wokół XVIII-wiecznego pałacu rodu Małachowskich. Studenci dowiedzieli się, że Stanisław Małachowski, którego inicjały znajdują się w herbie miejscowości, ważna postać historyczna był związany z gminą. XVIII-wieczny pałac rodu Małachowskich wraz z pięknym parkiem jest jedną z licznych pozostałości po Marszałku na Sejm Czteroletni i jego rodzinie. Bardzo interesującym dla gości był również fakt, że w ostatnim czasie był tu urządzony plan filmowy do nowej produkcji „Zimna Wojna”. Producentem filmu jest Łódzkie Studio Opus Film, a reżyserem i scenarzystą jest Paweł Pawlikowski, zdobywca Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Ida”.

Dla wszystkich uczestników spotkania zostały przygotowane certyfikaty potwierdzające uczestnictwo.

Dziękujemy serdecznie wszystkim studentom oraz władzom gminy za możliwość zorganizowania spotkania.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x