skype wsh radom
rekrutacja online

„Miejsce Słowacji w UE” – Wizyta Ambasadora Słowacji

26 kwietnia o godz. 11.00 z cyklu Wykładów Międzynarodowych, w murach Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu zagości Ambasador Republiki Słowackiej – Jego Ekscelencja Dušan Krištofik. Ambasador wygłosi wykład pt.: „Miejsce Słowacji w Unii Europejskiej”.

Między 16 a 17 maja 2003 roku w oficjalnym referendum, społeczeństwo Słowacji w ilości 92,46%  opowiedziało się za przystąpieniem do UE.  1 maja 2004 roku Republika Słowacji oficjalnie została włączona do grona państw członkowskich. 21 grudnia 2007 – przyjęła wspólną walutę europejską. Od lipca do grudnia 2016 roku  sprawowała Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Te oraz inne fakty historyczne związane z przynależnością Słowacji w Unii Europejskiej wpłynęły na realny wzrost gospodarczy oraz zmiany w tym kraju. Jak obecnie wygląda sytuacja Republiki Słowackiej w UE?

Wszystkich Radomian, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów zainteresowanych polityką zagraniczną, członkostwem Słowacji w UE, jej udziałem w budżecie UE, a także podsumowaniem Prezydencji w Unii Europejskiej – serdecznie zapraszamy na wykład.

Wstęp wolny!

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x