skype wsh radom
rekrutacja online

Radom planszą Miejskiej Gry!

Udostępnij

Wyobraź sobie, że Twoja miejscowość staje się planszą gry. Gra ma swój scenariusz i zasady. Na ulicach, skwerach, przystankach, boisku szkolnym, lokalnym bazarku i w wielu innych miejscach czekają na graczy niespodzianki i zadania do wykonania. Zobacz, jaką grę miejską przygotowaliśmy dla naszych studentów i z czym zmierzyli się gracze!

Do rywalizacji w grze miejskiej przystąpiło 7 drużyn. Na terenie Radomia zostało wyznaczonych 10 punktów kontrolnych, do których należało dotrzeć i rozwiązać zagadkę, quiz, tudzież wykonać polecenie związane z danym miejscem. „Ta gra to świetna zabawa, nie spodziewałam się, że będzie tak fajnie. Uczelnia powinna organizować więcej takich imprez”- powiedziała Katarzyna Wiśniewska – jedna z uczestniczek. Zespoły zapoznali się z takimi miejscami, jak: pomnik Pamięci Żydów Radomskich, Grodzisko Piotrówka, Kościół pw. Św. Wacława, Gmach dawnego Kolegium oo. Pijarów, a obecnie Muzeum im. Jacka Malczewskiego, Kościół pw. Św. Jana, Zamek królewski, Dąb Wolności przed Resursą Obywatelską, klasztor o. Bernardynów, Plac Konstytucji 3. Maja czy Park T. Kościuszki.

Do zadań należało, m.in.: zrobienie selfie z księciem Mieszkiem I na Piotrówce, wybranie sentencji będących autorstwem prof. Leszka Kołakowskiego – najwybitniejszego filozofa XX w., przeczytanie fraszek J. Kochanowskiego czy udzielenie odpowiedzi na pytanie o liczbę Żydów zamieszkujących Radom w 1939r. Rywalizację wygrał zespół w składzie: Sabri Efe, Idris Adibelli i Natalia Głogowska, który w czasie 1 godziny i 11 minut dotarł do wszystkich punktów kontrolnych, zdobywszy 18,5 pkt. Na drugim miejscu uplasowały się zespoły: Inny Kalinovskiej, Diany Tkachuk, Kamila Sochy oraz Katarzyny Wiśniewskiej, które zgromadziły po 16 pkt., zaś trzecie miejsce z 15 punktami zdobyła drużyna Mateusza Wnukowskiego. Ostatnie miejsce zajął zespół Daniela Dzbuka, w skład którego weszli również Erazmusi. „Niestety przegraliśmy, zajęliśmy ostatnią pozycję, byliśmy najwolniejsi, ale była fajna zabawa i poznaliśmy Radom z innej strony”- opowiadał Mustafa Bal.

Grę Miejską, która odbyła się 20 kwietnia 2017 zorganizowało Biuro Kariery WSH w partnerstwie z radomskim Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży „Arka”. Jak zgodnie oświadczyli wszyscy uczestnicy zabawy, gra była świetną okazją do integracji środowiska akademickiego z wolontariuszami Arki i lokalną społecznością oraz nietypową formą poznania historii Radomia!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x