skype wsh radom
rekrutacja online

Nacjonalizm, patriotyzm, ksenofobia – Konferencja naukowa

W ostatnim czasie możemy obserwować odradzające się w całej Europie tendencje nacjonalistyczne. W tym kontekście Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu postanowiła zorganizować Międzynarodową Konferencję Naukową nt. ,,Tendencje nacjonalistyczne we współczesnej Europie. Patriotyzm czy ksenofobia? Wydarzenie będzie miało miejsce dnia 22 kwietnia 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61A.

Celem Konferencji jest organizacja forum wymiany poglądów oraz doświadczeń naukowych i aplikacyjnych wobec tego nasilającego się zjawiska. Mamy nadzieję, że dojdzie do konstruktywnej dyskusji nad znaczeniem wielowątkowych procesów wynikających ze zmian politycznych, społecznych, kulturowych, ekonomicznych, jak również administracyjno-prawnych we Wspólnocie Europejskiej. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszamy specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa, prawa, administracji, psychologii, pedagogiki, etyki, służb mundurowych oraz praktyków reprezentujących różne instytucje. Liczymy na obecność wielu środowisk akademickich reprezentowanych przez wykładowców i studentów.
Konferencję rozpocznie sesja plenarna, po której odbędą się panele równoległe w następujących obszarach tematycznych:

  1. Przesłanki psychologiczno-pedagogiczne kształtowania postaw społecznych.
  2. Przejawy nacjonalizmu w Europie.
  3. Uwarunkowania prawne związane z działalnością ruchów narodowych.

Ponadto podczas pierwszej części sesji plenarnej odbędzie się debata studentów polskich i zagranicznych z udziałem mediów.
Ramowy program konferencji
Kontakt:
mgr Katarzyna Marcinkiewicz-Marszałek
e-mail: kmarcinkiewicz@wsh.pl
tel. 48 360 10 75 w. 14

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x