skype wsh radom
rekrutacja online

Niepełnosprawni Pełnosprawni – IV edycja

Udostępnij

Już po raz czwarty, w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu realizowany był projekt Niepełnosprawni- Pełnosprawni ,,ŚWIAT BEZ BARIER”. Organizatorami wydarzenia była Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu w partnerstwie z Fundacją Verum Alfa, pod patronatem pełnomocnika Rektora WSH do spraw osób niepełnosprawnych, przez Koło Młodych Pedagogów i Koło Młodych Menadżerów oraz PFRON. Celem projektu było ukazanie różnych aspektów niepełnosprawności. Uroczystego rozpoczęcia i powitania gości dokonała – J. M. Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu – doc. dr Elżbieta Kielska.

W sesji plenarnej poruszane były trudne tematy dotyczące życia i adaptacji społecznej osób niepełnosprawnych. Niwelowanie granic między osobami niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi zajmuje istotne miejsce w świadomości społecznej. Niepełnosprawność stanowi poważne wyzwanie dla polityki globalnej i społecznej. Rodziny borykające się z problemem niepełnosprawności wymagają szczególnego zainteresowania oraz różnych form wsparcia i opieki. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy organizacjami pożytku publicznego, działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, rodzicami, naukowcami czy samorządowcami ,,Świat bez barier”. Prezentację projektu przybliżył dr Andrzej Gołębiowski, prorektor do spraw studenckich WSH.

Podczas wydarzenia wystąpiło kilkunastu prelegentów, w tym m.in.:  Sebastian Grzywacz z  Fundacji  „Ponad Słowami”, Katarzyna Jaworska z Fundacji „Verum Alfa”, Łukasz Jarosz z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz wielu innych. Niezwykłym świadectwem podzielił się aktor Paweł Burczyk,  który otworzył przed nami drzwi do świata autyzmu, opowiadając o kolorach codzienności swojej wspaniałej córki Wiktorii. Pełna lista wystąpień znajduje się w poniższym programie wydarzenia.

Niepełnosprawni Pełnosprawni – program wydarzenia

Miłym akcentem na zakończenie części merytorycznej była poezja w wykonaniu Norberta Majewskiego. Dodatkowo, na część artystyczną projektu złożyły się występy zespołów: ,,Cyraneczka” z PSP w Jaroszkach oraz Zespołu z Domu Pomocy Społecznej w Jedlance. Ponadto w programie pojawiły się zapoznanie się z twórczością osób niepełnosprawnych na stoiskach, konsultacje z instruktorami i trenerami personalnymi Fitness Platinium w Radomiu, zrobienie pamiątkowych zdjęć, pokaz jogi, pokaz układu tanecznego w wykonaniu instruktorek, wspólna zabawa uczestników i instruktorów.

Dziękujemy sponsorom: Fitness i Kręgielni Platinium oraz Mydlarni Powrót do Natury za ufundowanie nagród dla naszych gości.

IV edycja projektu Niepełnosprawni – Pełnosprawni „Świat Bez Barier” odbyła się 9 maja 2017 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x