skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta Studyjna w Najwyższej Izbie Kontroli

Udostępnij

Spotkanie w Najwyższej Izbie Kontroli w Warszawie studenci z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu rozpoczęli od zwiedzania gmachu urzędu. Zaprezentowane zostały sylwetki Prezesów NIK m.in. Józefa Higersbergera, Jana Żarnowskiego, Waleriana Pańki, Lecha Kaczyńskiego, Janusza Wojciechowskiego oraz obecnego prezesa Pana Krzysztofa Kwiatkowskiego. Studenci byli pod ogromnym wrażeniem sali głównej im. Lecha Kaczyńskiego, w której odbywają się zebrania Kolegium Najwyższej Izby Kontroli.

Jednym z głównych punktów wizyty były prezentacje omawiające m.in. historię izby, cele, funkcje i strukturę NIK, aktywność na forum Sejmu, efekty kontroli, korzyści finansowe dla budżetu państwa, ale także szeroko omówiony został aspekt prawnego umocowania NIK w polskim systemie władzy. Prowadząca spotkanie, pani Jolanta Kruszewska poinformowała studentów o możliwości realizacji praktyk studenckich w NIK, a także o możliwościach aplikowania i podjęcia pracy. Studenci wzięli także udział w quizie z nagrodami zorganizowanym podczas spotkania. W konkursie zwyciężyli członkowie Koła Naukowego Młodych Administratywistów. Niesamowitą atrakcją dla uczestników wizyty była możliwość zwiedzenia wewnętrznego profesjonalnego studia nagraniowego, w którym przygotowywane są materiały prasowe Najwyższej Izby Kontroli. Na zakończenie studenci mieli okazję zobaczyć oryginalny znak „Polski Walczącej” na elewacji budynku.

Wizyta studyjna odbyła się 12 kwietnia 2017 r. Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w spotkaniu i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Biuro Kariery WSH.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x