skype wsh radom
rekrutacja online

Rola działalności prospołecznej w procesie wychowania dzieci i młodzieży

Udostępnij

W dniu 26.03.2017r w ramach Radomskiej Akademii Rozwiązywania Problemów Wychowawczych odbyły się warsztaty „Rola działalności pro – społecznej w procesie wychowania dzieci i młodzieży” poprowadzone przez Panią mgr Katarzynę Jaworską Prezes Fundacji „Verum Alfa”. W warsztatach udział wzięli przede wszystkim studenci pedagogiki.

W trakcie spotkania pojawiła się sposobność do przedyskutowania tematu problematyki kontaktu z trudną młodzieżą, gdzie odpowiednie nawiązanie relacji jest podstawą do wszelkich kooperacji oraz inicjatyw prospołecznych. Podczas dyskusji wyłoniło się wiele tematów spokrewnionych, takich jak przemoc w rodzinie, mobbing, zbyt łatwa dostępność środków psychoaktywnych, ukazujących problematykę obecnych czasów. Na warsztatach przedstawiona została działalność prospołeczna, jako narzędzie do pracy nad grupami społecznymi, z głównym nastawieniem na pracę nad dziećmi oraz młodzieżą. Działalność prospołeczną w wykonaniu grup młodzieżowych z łatwością można porównać do CRS (odpowiedzialność społeczna firm) stosowanego w korporacjach, gdzie szef poprzez integrację w formie działalności pomocowej, ma szansę szerzej zaobserwować swoich pracowników i zapoznać się z ich mocnymi stronami, poza środowiskiem pracy, gdzie następuje też poniekąd zamiana ról, do których są dane osoby przepisanie w związku z naturalną hierarchizacją zawodową.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x