skype wsh radom
rekrutacja online

Ogólnopolska Konferencja „Głos ABI”

Udostępnij

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w I Ogólnopolskiej Konferencji GŁOS ADMINISTRATORÓW BEZPIECZEŃSTWA INFORMACJI, która odbyła się 7 marca 2017r. w Auditorium Primum Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Współorganizatorami konferencji byli: Południowo-Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Jedlińsku oraz KERBEROS Ochrona Informacji.

Administratorzy Bezpieczeństwa Informacji zajmują się ochroną danych osobowych klientów oraz kontrahentów w wielu firmach oraz instytucjach. Bazują na konkretnych aktach prawnych, które wciąż się zmieniają, a jak przekonywali uczestnicy konferencji, lepiej podążać za zmianami, bo za nieprawidłowe przetwarzanie danych osobowych grożą wysokie kary. Pan Paweł Waniek z Południowo – Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku wyjaśnił, że już teraz kary finansowe, czy przepisy karne w tym zakresie są całkiem poważne: od kar finansowych, które mogą sięgać nawet 200 tys. zł do kar pozbawienia wolności. Również nieświadome udostępnienie danych osobowych, niezgodnie z przepisami rości w tej kwestii odpowiedzialność. Od przyszłego roku przepisy dotyczące ochrony danych osobowych znacznie się zmienią, a kary zaostrzą. Mówi się tutaj o prawdziwej rewolucji, dlatego, że jeżeli będziemy chcieli przetwarzać te dane zgodnie z nowym rozporządzeniem tzw. ogólnym rozporządzeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych, to około 800 aktów prawnych w Polsce będzie wymagało nowelizacji, modyfikacji pod tym kątem, a kary będą sięgać, w skrajnych przypadkach, nawet 20 mln euro lub czterech procent światowego obrotu instytucji za poprzedni rok. Jak przekonywała przedstawicielka Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Pani Monika Młotkiewicz szkolenie przeprowadzone w Wyższej Szkole Handlowej było przede wszystkim skierowane do osób prowadzących własny biznes. Istotne jest, aby cały czas przykładać do tego dużą wagę. Jest bardzo dużo sygnałów o nieprawidłowościach, również w sektorze prywatnym, w sektorze biznesu.

Uczestnicy konferencji otrzymali na zakończenie od organizatorów specjalne materiały szkoleniowe oraz certyfikaty.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x