skype wsh radom
rekrutacja online

Ambasador Niemiec w WSH!

Stosunki polsko-niemieckie na przestrzeni XX wieku kształtowały się w sposób wielowymiarowy i wieloaspektowy, były skomplikowane i zawierały tematy, wokół których narastały liczne kontrowersje. Wiele miejsca poświęcono im w debatach publicznych. Liczne spotkania dyplomatów i polityków były jednym z elementów, które doprowadziły do ścisłej współpracy, nie tylko w zakresie gospodarki i wymiany handlowej, ale także kultury i nauki.

Na temat współczesnych stosunków oraz ich perspektywie w przyszłości poświęcony był wykład Ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Polsce – Rolfa Nikela, pt. „Stosunki niemiecko-polskie w obliczu nowych wyzwań”.

Rolf Nikel – reprezentujący Prezydenta Federalnego Niemiec w Rzeczypospolitej Polskiej, absolwent studiów politologicznych, ekonomicznych oraz prawa międzynarodowego we Frankfurcie, Durham N.C. i Paryżu. Od 1982 -1983 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych piastował funkcję Referata ds. Związku Radzieckiego.  Od 1983 –1986 Ambasador w Moskwie potem od 1989 Ambasador w Nairobi. Od 1989 – 1994 pełnił funkcję Kanclerza Federalnego, jako zastępca kierownika Referatu ds. Europy Wschodniej, byłego Związku Radzieckiego i Bałkanów. Od 1994 –1996 przebywał we francuskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych w ramach wymiany urzędników. W 1996 – 1998 piastował urząd Ambasadora Niemiec w Paryżu jako zastępca kierownika Wydziału Politycznego. W 2002 – 2005 (Ambasada w Waszyngtonie), zastępca kierownika Wydziału Politycznego. W latach 2005 i 2006 przyjął Urząd Kanclerza Federalnego, jako kierownik Grupy ds. ONZ i Zagadnień Globalnych , a także pracował jako Kanclerz Federalny (zastępujący dyrektora Departamentu Polityki Zagranicznej i Bezpieczeństwa). Od 2014 był Pełnomocnikiem Rządu Federalnego ds. Rozbrojenia i Kontroli Zbrojeń, a także objął funkcję Ambasadora Niemiec w Polsce.

Wykład pt. „Stosunki niemiecko-polskie w obliczu nowych wyzwań” odbył się w dniu 16 marca o godz. 11.00 w gmachu Wyższej Szkoły Handlowej, w Radomiu przy ul. Traugutta 61a.

 

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x