skype wsh radom
rekrutacja online

Ryszard Petru o wyzwaniach polskiej gospodarki

Udostępnij

Obniżenie wzrostu gospodarczego, wyhamowanie inwestycji unijnych, podatek bankowy – te i inne „grzechy” polskiego rządu stały się tematem spotkania Ryszarda Petru – Przewodniczącego Partii „.Nowoczesna” z Radomianami, którzy 2 marca o godz. 19.30 zgromadzili się w Auli A1 Wyższej Szkoły Handlowej, w Radomiu przy ul. Traugutta 61a.

Tuż po krótkiej konferencji prasowej z dziennikarzami, Ryszard Petru, w towarzystwie Katarzyny Kalinowskiej – wiceprzewodniczącej regionalnych władz partii, udał się do Auli 1., gdzie już czekali tłumnie zgromadzeni wyborcy oraz zainteresowani Radomianie.

Przewodniczący „Nowoczesnej” w swoim wykładzie skoncentrował się przede wszystkim na kłopotach polskiej gospodarki, która jego zdaniem, pod banderą  PIS i porównaniu z latami poprzednimi, przeżywa wyraźny kryzys. Według Petru „grzechy główne” partii rządzącej to przede wszystkim: podatek bankowy – godzący w kieszeń klientów banków, ustawa o drzewach, ustawa o wieku emerytalnym, ustawa o ziemi, Rodzina 500 + czy choćby plan Morawieckiego.

Na wokandzie znalazł się także budżet i niski od zapowiadanego wzrost gospodarczy oraz niepewność polityczna, która w związku z chaosem, panujących wokół Trybunału Konstytucyjnego i prokuratury, tylko osłabia pozycję Polski na arenie międzynarodowej, wyhamowując ilość inwestycji unijnych. Zdaniem Petru receptą dla polskiej gospodarki powinna być stabilność i przewidywalność.

Tuż po wykładzie przewodniczący odpowiedział na pytania słuchaczy.

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x