skype wsh radom
rekrutacja online

50 tys. zł na własną firmę

Udostępnij

Założenie i prowadzenie własnej firmy jest alternatywą wobec pracy na etacie. Jednym z ułatwień dla osób otwierających własną działalność gospodarczą są dotacje z urzędów pracy, dotacje z funduszy unijnych ale także kredyty i pożyczki. Bardzo ciekawą ofertę pożyczki dla przyszłych przedsiębiorców zaprezentował, na spotkaniu ze studentami WSH, przedstawiciel Radomskiego Centrum Przedsiębiorczości pan Jarosław Żurowski.

W ramach realizowanego obecnie projektu „Kreowanie nowych miejsc pracy i przedsiębiorczości w woj. mazowieckim za pomocą instrumentów inżynierii finansowej” osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, ale także zatrudnione mogą otrzymać do 50 tys. zł pożyczki na założenie własnej firmy. Prowadzący spotkanie szczegółowo wyjaśnił procedurę ubiegania się o środki finansowe.  Jednym z podstawowych warunków ubiegania się o pożyczkę jest brak prowadzonej działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 m-cy i zameldowanie na terenie województwa mazowieckiego.

Maksymalna kwota pożyczki dla osoby rozpoczynającej działalność wynosi 50 tys. zł Jednak w przypadku Spółki cywilnej każdy ze wspólników może wnioskować o kwotę maksymalną, co w praktyce daje możliwość uzyskania 100 tys. dla nowej firmy. Okres na jaki może zostać udzielona pożyczka wynosi 5 lat. Od maja 2016 r. oprocentowanie pożyczek wynosi jedynie 0,5 %. Jak podkreślał prowadzący preferencyjne warunki pożyczki oraz brak prowizji i opłat stanowią bardzo dobrą alternatywę wobec kredytów bankowych.

Zdaniem przedstawiciela RCP tego typu spotkania są bardzo istotne jeśli chodzi o popularyzację projektu. Biuro Kariery Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu chętnie wspiera tego typu działania, tym bardziej, że kilku studentów WSH – uczestników ubiegłorocznego spotkania – otworzyło własne firmy i skorzystało z preferencyjnej pożyczki.

Spotkanie z przedstawicielem Radomskiego Centrum Przedsiębiorczości, panem Jarosławem Żurowskim, odbyło się w siedzibie WSH przy ul. Domagalskiego 7A,w dniu  28 stycznia 2017 r.

Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenia organizowane przez Biuro Kariery WSH!

IMG_20170128_104919 IMG_20170128_092445 894b576cb70dfce0ae060491b377d7bb

Biuro Kariery Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu
ul. R. Traugutta 61a, pok. 103
26-600 Radom
tel. 048 363 22 90 w. 45
pchojnacki@wsh.pl
biurokariery@wsh.pl

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x