skype wsh radom
rekrutacja online

Projekt badawczy ? etnocentryzm kulturowy

Udostępnij

Koło Naukowe Młodych Menedżerów realizuje temat badawczy: Postrzeganie zjawiska etnocentryzmu w Polsce przez studentów zagranicznych WSH w Radomiu. Aspekt kulturowy. Badanie ma na celu poznanie opinii studentów zagranicznych WSH w Radomiu dotyczącej relacji kulturowych z Polakami podczas pobytu i studiowania w Polsce.

Wyniki badania będą prezentowane podczas międzynarodowej konferencji: Tendencje nacjonalistyczne we współczesnej Europie. Patriotyzm czy ksenofobia. Opiekunem naukowym projektu jest prof. nadzw. dr hab. Barbara Olbrych. Wywiad ankietowy prowadzą: Inna Kalinovska i Diana Tkachuk.

Zapraszamy studentów zagranicznych naszej Uczelni  do uczestnictwa w badaniu.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w badaniu należy wysłać adres : inna.chanel@mail.ru.

Etnocentryzm kulturowy jest to postawa, rodzaj światopoglądu, oznacza przekonanie członków danej kultury o jej wyższości nad innymi, pojmowanie własnego narodu, lub grupy etnicznej za najlepszą, zgodnie z subiektywną oceną. Prowadzi to do braku zrozumienia wobec przedstawicieli innych kultur. Etnocentryczna grupa oczekuje, że jej standardy i wartości staną się powszechnie obowiązujące także wśród przedstawicieli innych kultur, niechętnie podejmuje kontakty międzykulturowe, przejawia dystans względem obcokrajowców.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x