Obywatele Ukrainy podejmujący pracę na terytorium Polski co do zasady powinni posiadać zezwolenie na pracę wydane przez właściwego wojewodę. Przepisy przewidują jednak wiele wyjątków od tej zasady.
Sytuacje, w których cudzoziemcy są zwolnieni z obowiązku uzyskania zezwolenia na pracę, zostały wskazane m.in. w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 kwietnia 2015 r. w sprawie przypadków, w których powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest dopuszczalne bez konieczności uzyskania zezwolenia na pracę.
Rozporządzenie to przewiduje możliwość wykonywania pracy w tzw. trybie uproszczonym, tj. na podstawie zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy oświadczeń podmiotów mających zamiar powierzyć wykonywanie pracy cudzoziemcowi.
Jesteś z Ukrainy lub innego państwa nie należącego do Unii Europejskiej? Zastanawiasz się,co zrobić, by podjąć legalną pracę w Polsce? Zacznij od udziału w spotkaniu informacyjnym z przedstawicielem firmy rekrutującej największą w regionie liczbę obcokrajowców. Skorzystaj z okazji i przynieś swoje CV!
Spotkanie rozpocznie się w dniu 20 stycznia 2017 r. o godz. 13:15 w Auditorium Primum przy ul. Traugutta 61a.