skype wsh radom
rekrutacja online

Płatne praktyki na Cyprze – podsumowanie spotkania

Udostępnij

Płatne praktyki wakacyjne na Cyprze są niebywałą okazją do zdobycia nowego doświadczenia, poznania wielu ludzi z różnych kultur, jak i poszerzenia wiedzy na temat kultury, zwyczajów i tradycji Cypru. Umożliwią nabycie nowych umiejętności i pomogą w doskonaleniu języka. Przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności CV, zwiększając tym samym szansę znalezienia dobrej pracy.

Dział współpracy z zagranicą i praktyk studenckich, by wspomóc studentów w ich rozwoju zawodowym, nawiązał współpracę z cypryjskimi hotelami, dzięki czemu studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych mogą odbyć płatne- 3 lub
4-ro miesięczne praktyki.

Krótkie podsumowanie spotkania znajdą Państwo poniżej:

Państwo: Cypr

Miejsca praktyk: hotele

Liczba godzin pracy: 48

Liczba dni pracy w tygodniu:6

Wynagrodzenie miesięczne netto: 400-600 euro

Wynagrodzenie miesięczne z Programu Erasmus+: 500 euro

Opłata jednorazowa administracyjna płatna przy zakwaterowaniu: 250 euro

Wiza: osoby z UE nie potrzebują wiz-, osoby spoza Unii muszą starać się o wizę. Z dniem 30 kwietnia 2006 r. (zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady nr 2004/38/WE z 29 kwietnia 2004 r.) w przypadku pobytu nieprzekraczającego trzech miesięcy obywatele UE uzyskują prawo pobytu w innym państwie członkowskim bez żadnych dodatkowych warunków i formalności, poza koniecznością posiadania ważnego dowodu tożsamości lub paszportu. W przypadku planowania pobytu powyżej 90 dni należy po przyjeździe zgłosić się do Urzędu Imigracyjnego w Nikozji w celu złożenia stosownej aplikacji i uzyskania prawa pobytu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo pobytu powyżej 90 dni może uzyskać osoba, która podejmie legalną pracę na terytorium RC, odprowadza składki oraz posiada ważne ubezpieczenie medyczne. Przebywanie na terytorium RC powyżej 90 dni bez ważnego prawa pobytu jest zagrożone deportacją do kraju pochodzenia i zakazem wjazdu na terytorium RC a nawet karą pozbawienia wolności.

Więcej informacji wizowych:

http://www.mfa.gov.cy/mfa/embassies/embassy_warsaw.nsf/DMLvisitingcyprus_ol/DMLvisitingcyprus_ol?OpenDocument

Czas trwania: 3-4 miesiące (rozpoczęcie: maj-czerwiec, praktyka musi zakończyć się do 30 września).

Warunek konieczny: zaliczony rok studiów (nie można mieć warunku, przełożonego egzaminu na wrzesień czy październik, ani urlopu dziekańskiego) Osoby z niepełnosprawnością lub pobierające stypendium socjalne: dodatkowe środki finansowe- 853 zł/miesiąc ze środków PO WER.

Zakwaterowanie i wyżywienie: 3 posiłki dziennie 7 dni w tygodniu, zakwaterowanie w pokojach dla pracowników w danym hotelu lub jego pobliżu.

Język angielski: komunikatywny, przynajmniej B1.

Znajomość innych języków obcych: mile widziana.

Ubezpieczenie: wymagane, pełne ubezpieczenie- OC, NNW, KL, koszty transportu i repatriacji, np. ISIC kosztuje ok. 120 zł

http://www.isic.pl/pl/ubezpiecznie-za-granica.html

Obywatele polscy powinni przed wyjazdem z Polski zaopatrzyć się we właściwym oddziale NFZ w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta ta uprawnia do korzystania jedynie z podstawowych usług medycznych i pokrywa
część poniesionych kosztów. Szczegółowe informacje na temat limitu zwrotów oraz zasad opłacania usług medycznych znajdują się na stronie internetowej NFZ.

W spotkaniu informacyjnym, które odbyło się w dniu 19 stycznia 2017r. o godzinie 13:15 w sali C3 w budynku przy ul. Traugutta 61a w Radomiu udział wzięło kilkunastu studentów WSH.

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x