skype wsh radom
rekrutacja online

Szlachetna Paczka!

Udostępnij

Szlachetna Paczka jest to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Celem akcji, odbywającej się po raz czwarty w WSH, jest wsparcie rodzin z regionu radomskiego, będących w trudnej sytuacji materialno-bytowej objętej działaniem Wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Radomiu.

W ciągu tych czterech edycji Szlachetnej Paczki Wolontariusze z WSH wsparli rodziny takimi produktami jak: ubrania dla dzieci, pościel, żelazko, ręczniki, krzesło biurowe, pościel, robot kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego, koce, odzież zimowa dla rodziny.

Studenckie Koło Naukowe Młodych Pedagogów we współpracy z Samorządem Studenckim oraz Studencką Organizacją ,,Wolontariat? w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki wsparło rodzinę objętą pomocą takimi produktami jak: 2 poduszki i 2 kołdry, 4 komplety pościeli, 4 sztuki koców, robot kuchenny. W dniu 10 grudnia wszystkie te produkty zostały przekazane do centrum dowodzenia Szlachetna Paczką w Radomiu.

W tegorocznej edycji udało nam się również wesprzeć rodzinę zastępczą z Radomia, która pod swoją opieką ma trójkę niepełnosprawnych dzieci: Gosię, Jasia i Marcelka. Dzieci dostały książeczki, kredki, bloki, plasteliny, tornister, koraliki, farby, rajstopki oraz pluszowe zabawki grające. Wolontariuszki WSH złożyły rodzinie życzenia Świąteczne, przekazując na ręce Pani Teresy opłatek i świecę wigilijną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia paczki w WSH w Radomiu. Dzięki ludziom dobrej woli mogliśmy sprawić, że i dla innych te święta będą radosne.

miniaturka-1 miniatrurka-2 miniaturka-3

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x