skype wsh radom
rekrutacja online

Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz! – Podsumowanie projektu

Udostępnij

16 grudnia 2016 roku od godz. 12.00-13.30 odbyło się uroczyste zakończenie Projektu Narkotyki, dopalacze ? ulegniesz, przepadniesz, który wraz z Komendą Wojewódzką Policji oraz Urzędem Miejskim zorganizowała Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu. Nie zabrakło gratulacji dla uczniów, podziękowań i podsumowań. W trakcie konferencji słuchacze przekonali się, że edukacja na rzecz walki z narkotykami i dopalaczami – dzięki talentom uczniów – stała się jeszcze bardziej wiarygodna, a młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń oraz konsekwencji związanych z naużywaniem środków psychoaktywnych.

Tytułem wstępu swoje powitania wygłosili: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs w Radomiu insp. Marek  Świszcz oraz Wiceprezydent Miasta Radomia Jerzy  Zawodnik, którzy podkreślili rolę i wagę edukacji na rzecz walki z dopalaczami wśród młodzieży, podziękowali także młodym ludziom za udział w projekcie, aktywność twórczą na rzecz walki z dopalaczami i narkotykami oraz zaapelowali o umiejętność spędzania wolnego czasu, relaksu bez dopalaczy i narkotyków, które nie tylko niszczą zdrowie, ale często i życie.

Na ostatnim etapie projektu podinsp. Aneta Pawlińska z Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu przedstawiła zgromadzonym dotychczasowe działania zrealizowane w ramach Projektu ?Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz!?, a tuż po prezentacji odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu filmowo-plastycznego. Nagrody otrzymali:

W kategorii Komiks edukacyjno-profilaktyczny dot. szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy:

Miejsce I: powędrowało do Julii Kamańczyk lat 16, uczennicy IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. dra. T. Chałubińskiego w Radomiu.

Miejsce II: Albert Rafalski lat 16, uczeń Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

Miejsce III zajęła  Aniela Siembor lat 14, uczennica PG nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu.

W kategorii Spot filmowy o charterze edukacyjno-profilaktycznym dot. szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy nagrody otrzymali:

Miejsce I: Grzegorz Kucharski lat 17 – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu

Miejsce II: Paula Kozik lat 17 – uczennica Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu

Miejsce III: Radosław Dolega, Adrian Woźniak oraz Tomasz Długosz – uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 z Oddziałami Sportowymi w Radomiu.

Na koniec odbyła się oficjalna prezentacja nagrodzonych prac – trzech filmów przygotowanych przez laureatów projektu.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Podziękowania i nagrody otrzymali także aktorzy, biorący udział w filmie profilaktyczno-edukacyjnym dot. szkodliwości zażywania narkotyków i dopalaczy przygotowanych przez WKP,  uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu wraz z psychologiem szkolnym, funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz ratownicy medyczni, lekarz oraz pielęgniarka z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Nagrody zostały także wręczone partnerom akcji, między innymi statuetkę – z rąk Wiceprezydenta Radomia i I Zastępcy  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu – otrzymała Rektor Wyższej Szkoły Handlowej, doc. dr  Elżbieta Kielska.

konferencja8 konferencja7 konferencja6
konferencja4 konferencja3 konferencja1
konferencja2 konferencja9 konferencja5

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x