Narkotyki i dopalacze są nieustającym źródłem różnorakich zagrożeń. Wyższa Szkoła Handlowa nie po raz pierwszy włącza się w działania mające na celu podnoszenie poziomu świadomości o tym problemie, wskazanie możliwych konsekwencji i form przeciwdziałania szerzeniu się tego zagrożenia szczególnie wśród ludzi młodych. Działając w porozumieniu z Urzędem Miasta i Komendą Wojewódzką Policji prowadzimy projekt, którego celem jest dotarcie do jak największej grupy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Efektem współpracy są prowadzone badania naukowe, planowane publikacje oraz cyklicznie odbywające się spotkania i debaty kierowane do młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane ta tematyką do wzięcia udziału w najbliższej debacie, która odbędzie się już jutro (9 grudnia).
Debata młodzieżowa organizowana przez Prezydenta Miasta Radomia, Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Wyższą Szkołę Handlową w Radomiu w dniu 9 grudnia 2016 r. w Auli Auditorium Primum Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, przy ul. Traugutta 61A w godz. 12.00-14.00 adresowana dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Radomia w ramach projektu ?Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz!?.
PROGRAM DEBATY
12.00 – 12.10 Otwarcie spotkania. Powitanie gości.
Pan Jerzy Zawodnik – Wiceprezydent Miasta Radomia.
Pan insp. Marek Świszcz – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.
Pani Elżbieta Kielska – Rektor Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu.
Pani Aneta Góźdź – Prokurator Prokuratury Rejonowej Radom ? Wschód w Radomiu.
Pani Ewa Bartosz – Kurator Zawodowy w Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej, wykonujący orzeczenia w sprawach rodzinnych i nieletnich.
Pan Wojciech Potograbski – Kurator Zawodowy w Zespole Kuratorskiej Służby Sądowej, wykonujący orzeczenia w sprawach karnych,
Pani Katarzyna Baćmaga – Kierownik Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Radomiu.
12.10 – 12.25 Prezentacja filmu profilaktycznego (ok. 15 min.)
12.25 – 12.55 Debata młodzieżowa z udziałem specjalistów na temat:
?Konsekwencji prawnych, społecznych i zdrowotnych zażywania narkotyków
i dopalaczy przez młodzież?.
12.55 – 14.00 Podsumowanie debaty. Zakończenie spotkania.