skype wsh radom
rekrutacja online

?Narkotyki, dopalacze – ulegniesz, przepadniesz!?

Udostępnij

We wtorek 29 listopada na Naszej Uczelni odbyła się debata młodzieżowa dotycząca zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków. Wydarzenie to jest częścią realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta i Komendą Wojewódzką Policji projektu ?Narkotyki, dopalacze ? ulegniesz, przepadniesz?. W ramach projektu realizowane są różnego rodzaju działania, których celem jest dotarcie do młodzieży, głównie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, i przekazanie rzetelnej wiedzy dotyczącej niebezpieczeństw i konsekwencji jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.

W debacie udział wzięli uczniowie szkół gimnazjalnych regionu radomskiego. Nasza największa aula pękała w szwach, co niezwykle cieszy i jest dowodem na to, że omawiane problemy budzą duże zainteresowanie i są dla młodzieży ważne. Zaproszeni do debaty eksperci stanowili pełen przekrój specjalistów z różnych dziedzin, gotowych skonfrontować się z najtrudniejszymi pytaniami. W loży ekspertów zasiedli: Agnieszka Borkowska ? Zastępca Prokuratora Rejonowego, Grażyna Zychewicz ? Kurator Okręgowy, Bożena Kibler ? pielęgniarka Oddziału Detoksykacji szpitala w Krychnowicach, Bożena Chrustowicz ? specjalista terapii uzależnień oraz Katarzyna Baćmaga ? Kierownik Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu. Debatę zainaugurowali swoimi wystąpieniami Pani Rektor WSH doc. dr Elżbieta Kielska, Wiceprezydent Miasta Radomia Pan Jerzy Zawodnik oraz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu Pan insp. Marek Świszcz.

Przybyła młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w debacie, wprost zasypując ekspertów pytaniami dotyczącymi zarówno kwestii prawnych jak i zdrowotnych czy też społecznych związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków bądź przebywania w otoczeniu osób, które substancje te zażywają. Obalonych zostało wiele mitów i rozwianych wiele wątpliwości narosłych wokół tych niezwykle niebezpiecznych substancji psychoaktywnych. Niestety nie wystarczyło czasu aby wszyscy zainteresowani mogli zabrać głos, wyrazić swoje zdanie i zadać naszym ekspertom pytanie. Nie oznacza to jednak, że szansa aby to zrobić przepadła bezpowrotnie. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną debatę dotyczącą narkotyków i dopalaczy, która odbędzie się w Wyższej Szkole Handlowej już dziewiątego grudnia. Szczegóły już wkrótce na naszej stronie internetowej!

Program debaty

dsc04388 dsc04396 dsc04398

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x