skype wsh radom
rekrutacja online

Ewa Kopacz i Adam Michnik – o przyszłości Polski w cyklu ?Wyborcza na Żywo”

Udostępnij

Pytania o Polskę, polską demokrację a także przyszłość polityczną PO – to tematy, z którymi 18 listopada o 18.00 zmierzyli się Adam Michnik i Ewa Kopacz, goście pierwszego, radomskiego spotkania z cyklu ?Wyborcza na Żywo?. Była premier, minister zdrowia i Radomianka – Ewa Kopacz wraz redaktorem naczelnym ?Gazety Wyborczej? Adamem Michnikiem podjęła kilka istotnych tematów związanych z funkcjonowaniem państwa i niezależności mediów pod banderą PIS.

Nie zabrakło pytań o przyszłość projektu społecznego 500 +, a także przyszłości polskiej demokracji w kontekście ostatnich projektów ustaw (aborcyjnej), która zmusiła polskie kobiety do wyjścia na ulicę.

Katarzyna Ludwińska: Od wydarzeń Czerwca 1976 minęło 40 lat, Polska się zmieniła. Ale na początku października Polacy znów wyszli na ulicę. Wyszły kobiety w niezwykle dużej masie. Czy spodziewaliście się takiego protestu?

Wydawało się, że kobiety będą ostatnią grupą, która wyjdzie na ulice walczyć o swoje prawa. Nagle okazało się, że zwycięża ideologia nad wolnością. Kobiety powiedziały „nie”. My chcemy, żyć zgodnie z naszymi przekonaniami, my chcemy brać odpowiedzialność za nasze życie ? skomentowała była minister. (red. GW)

Publiczność pytała także o obietnice Wyborcze PIS, między innymi projekt listy leków refundowanych – ?Każda obietnica bardzo głośno promowana przez rządzących, pokazująca swoją wrażliwość społeczną, ma swoje drugie dno.? W tej obietnicy tkwi pułapka ? bezpłatne leki to ulga 2/3 zł z wyjątkiem niewielu leków z wyższą np. 30 zł ulgą.  ? podsumowała Kopacz.

Pytany o losy GW Adam Michnik spuentował: Oczywiście nie wiem. Wiem dwie rzeczy: ta władza, która obiecała nam w Warszawie Budapeszt, patrzy na Budapeszt, gdzie władza zlikwidowała ostatni niezależny dziennik. My się łatwo nie poddamy. Zawsze możemy wydawać gazetę w podziemiu, mamy w tej materii pewne doświadczenie. Ja powiedziałem dziś swoim dziennikarzom: Jeśli zwyciężymy, będziecie tymi, którzy obronili Polskę. Jestem optymistą (..) „Wyborcza” jest warta obrony, to najlepszy dziennik w historii Polski. Po drugie, mam przekonanie, że jest potrzebna. Po trzecie, pesymiści są nudni. Trzeba być optymistą!?.(red. GW)

Spotkanie z cyklu ?Wyborcza na Żywo? z radomską publicznością odbyło się w  Auditorium Primum Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu a poprowadziła je redaktor radomskiego wydania ?Gazety Wyborczej?, Katarzyna Ludwińska.

 

 

 

dsc04072 dsc04076 dsc04075
dsc04073 dsc04088 dsc04089

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x