skype wsh radom
rekrutacja online

Wieczór poezji Moniki Mazur-Mitrowskiej

Udostępnij

W dniu 23 listopada w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbył się wieczór poetycki Moniki Mazur – Mitrowskiej. Autorka przedstawiła swoje wiersze z tomów poetyckich: Róża wiatrów, Krajobraz po baśni, Legenda o świętym Chaosie, oraz Kosmogonie. Wybrane wiersze Poetki, deklamowała również pani Jadwiga Woźniak, dokonując ich interpretacji. Poezja pani Moniki, opisuje człowieka, jego uczucia, zmysły i sytuacji życiowe przez pryzmat filozofii i abstrakcjonizmu.

Podczas wieczoru, studenci WSH z Ukrainy i z Turcji, prezentowali swoje utwory oraz interpretacje innych kompozytorów, muzyki fortepianowej i gitarowej. Był to pierwszy z cyklu zaplanowanych wieczorów kulturalnych w WSH. Dziękując wszystkim, którzy organizowali i uświetnili swoją obecnością ten wieczór, zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach i czekamy na nowe pomysły.

Monika Mazur-Mitrowska ? doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, nauczyciel, specjalista ds. ewaluacji i monitoringu, posiada kwalifikacje z zakresu doradztwa zawodowego, coachingu, przedsiębiorczości, zarządzania projektami europejskimi i prawa Unii Europejskiej, wiedzy o społeczeństwie, państwie i prawie, oraz wieloletnie doświadczenie w pracy naukowej, dydaktycznej oraz trenerskiej i doradczej. Jest autorką standardu kwalifikacji zawodowych ? Doradca personalny, była ekspertem metodologicznym, recenzentem i ewaluatorem standardów kompetencji zawodowych, jak również raportów w zakresie ewaluacji i monitoringu kilku projektów.

Zainteresowania naukowe dotyczą m.in. pedagogiki, filozofii i psychologii pracy, doradztwa zawodowego, coachingu. Prowadzi prace badawcze, koncentrujące się obecnie na tematyce niepełnosprawności, opublikowała kilkadziesiąt artykułów naukowych, oraz redagowała dwie monografie naukowe. Obok pracy naukowej zajmuje się twórczością, jest autorką artykułów, esejów oraz współautorką wielu publikacji poświęconych zagadnieniom kultury i sztuki. Wydała cztery książki poetyckie: Róża wiatrów (Świętokrzyska Nagroda Literacka 2001), Krajobraz po baśni, Legenda o świętym Chaosie, Kosmogonie. Debiutowała na łamach ?Gazety? w Toronto, jej poezja tłumaczona była na język czeski. Pisze refleksyjnie, odwołując się do wątków metafizycznych, związanych z egzystencją, przemijaniem i wolnością. Jest członkiem Związku Literatów Polskich i laureatką kilkudziesięciu Ogólnopolskich Konkursów Literackich. Uprawia grafikę artystyczną w wielu technikach (m.in. monotypie, linoryty, gipsoryty, technika własna), malarstwo olejne na płótnie i malarstwo na szkle oraz makrofotografię. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, wiele z nich znajduje się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

W swojej twórczości łączy podejście filozoficzne z intuicją artystyczną, aby pełniej opisywać rzeczywistość.

Więcej informacji: http://monika-mazur-art.blogspot.com/

dsc04122 dsc04116 dsc04111
dsc04110 dsc04103 dsc04125

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x