skype wsh radom
rekrutacja online

Rola zasobów ludzkich i informacji w rozwoju firmy – panel dyskusyjny

Udostępnij

W debacie pod tytułem ?Rola zasobów ludzkich i informacji w rozwoju przedsiębiorczości?, która odbyła się w dniu 26.11.2016 r. uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji:

  • UM Radom – Wiceprezydent Jerzy Zawodnik

  • HUMANSOFT Sp. z o.o. ? Prezes Tomasz Fidos

  • ITM Poland Sp. z o.o. ? Prezes Andrzej Stanikowski

  • Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej ? Prezes Łukasz Białczak

  • RANDSTAD POLSKA Sp. z o.o. ? Menedżer Oddziału ? Izabela Mikulska-Pysiak

Debatę otworzyła Pani Rektor doc. dr Elżbieta Kielska powitaniem gości a następnie wygłosiła prelekcję na temat rozwoju przedsiębiorczości w nawiązaniu do obchodzonego
w dniach 14-20.11.2016r Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Głównym celem wydarzenia było przedstawienie słuchaczom uczelni oraz przybyłym gościom znaczenia zasobów ludzkich oraz informacji na etapie podejmowania decyzji
o rozpoczęciu działalności gospodarczej jak również w trakcie funkcjonowania organizacji. Procesy informacyjno-decyzyjne występują w każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa, a brak informacji i określonych kompetencji w organizacji powoduje, że decyzje podejmowane są w warunkach dużego ryzyka.

Wymiana poglądów osób zarządzających organizacjami odnoszącymi duże sukcesy na współczesnym rynku winna wpłynąć pozytywnie na kreowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi.

Wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik rozwinął zagadnienie odnoszące się między innymi do programów stażowych organizowany przez Władze Miasta. Przedstawił również strategię rozwoju komunikacji władz miasta z przedsiębiorstwami.

Założone rozważania w pięciu obszarach tematycznych tj.:

  • Specjalizacja czy mix kompetencji w MMiŚP;

  • Współpraca czy rywalizacja wewnątrz organizacji;

  • Znaczenie informacji w podejmowaniu decyzji;

  • Źródła pozyskiwania informacji;

  • Procesy komunikacyjne w organizacji.

zostały w całości przepracowane i zobrazowane. Przedstawiciele organizacji podkreślali obecne problemy pracodawców z pozyskaniem określonych kompetencji na rynku pracy oraz przedstawili soje podejmowane działania odnoszące do poprawy współpracy wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Podkreślili również znaczenie jakości pozyskiwanych informacji i ich wykorzystanie w działalności gospodarczej.

Wynikiem dyskusji jest pogłębiona eksploracja kluczowych zadań i problemów badawczych związanych z rozwojem zarządzania współczesnymi organizacjami na konkurencyjnym rynku zwłaszcza aspektów: ekonomicznych, zarządczych, prawnych, administracyjnych, społecznych, psychologicznych i etycznych, w obliczu zarządzania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Debata odbyła się w dniu 26 listopada w siedzibie Uczelni przy ul.Traugutta 61a. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. studenci, uczniowie szkół średnich, przedstawiciele środowisk naukowych, a także przedstawiciele lokalnej społeczności. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.

dsc04329 dsc04373 dsc04380
dsc04372 dsc04332 dsc04363

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x