skype wsh radom
rekrutacja online

Johan Teterissa – uwięziony za pokazanie flagi

Indonezyjski nauczyciel, działający na rzecz praw człowieka, Johan Teterissa, spędził prawie 10 lat w więzieniu tylko za pokazanie zakazanej przez rząd flagi. Uwięziony i torturowany ma przed sobą jeszcze 5 lat odsiadywania wyroku. Johan jest jednym z 12 bohaterów tegorocznego Maratonu Pisania Listów, w obronie których w tym roku piszemy listy.

W czerwcu 2007 roku Johan Teterissa nauczyciel szkoły podstawowej przewodził grupie 22 mężczyzn, nauczycieli i rolników, którzy pokojowo protestowali przed indonezyjskim prezydentem. Wykonując tradycyjny taniec wojenny rozwinęli ?tęczową? flagę, historyczny symbol niepodległości prowincji Moluki we wschodniej Indonezji, zakazaną przez rząd. Policja pojmała mężczyzn, pobiła ich i uwięziła.

indonezja_zdjecie2

Johana skazano na dożywocie, później zmniejszono karę do 15 lat pozbawienia wolności. Stale przebywa w areszcie, tysiące kilometrów od rodziny i przyjaciół.

Możesz mu pomóc. Masz szanse odmienić los Johana Teterissy. Pokaż, że go wspierasz i napisz do Prezydenta Indonezji list w jego obronie, wzywający do natychmiastowego uwolnienia nauczyciela a także 22 osób, które w raz z nim odsiadują wyrok.

Możesz to zrobić osobiście podczas finału, który odbędzie się  10-11 grudnia w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu przy ul. Traugutta 61a. Przez 24 godziny będziemy odręcznie pisać listy w obronie osób, których prawa są łamane na całym świecie!

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x