Udostępnij
Cechą Kanady niewątpliwie jest jej wielokulturowość. Dane statystyczne pokazują, iż od lat 2006- 2011 wiodącą grupą imigrantów są przedstawiciele Azji, wyprzedzając tym samym Europejczyków?- poinformował w swym wystąpieniu Ambasador Kanady – Stephen de Boer.
Złagodzenie polityki imigracyjnej odwróciło wiele, umożliwiło Azjatom i ludziom Bliskiego Wschodu przybywanie do Kanady. Stawiamy na wielokulturowość, bo zyskuje na tym gospodarka. Według statystyk, najlepiej prosperujące firmy należą do imigrantów. To oni zatrudniają największą liczbę obcokrajowców w swych zakładach i wykazując się większą tolerancją i zrozumieniem, bo sami odczuli wcześniej fakt bycia imigrantem- kontynuował Ambasador. Po krótkiej prelekcji Ambasadora nastąpiła część, w której zgromadzeni słuchacze mogli zadawać pytania prelegentowi. Wśród nich nie zabrakło tych trudnych, m.in. o mniejszość aborygeńską, problemy asymilacyjne Kanadyjczyków przybywających do Polski czy akceptacji przez rząd kanadyjski – ukraińskich zbrodniarzy.
Na zakończenie wizyty, Ambasador wraz z Rektor WSH- doc. Dr Elżbietą Kielską, dokonał uroczystego otwarcia wystawy- ?Arktyka kanadyjska?, dostępnej dla zwiedzających przed budynkiem Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu do dnia 31 października 2016 r.
Prelekcja Stephena de Boera odbyła się w dniu 25 października 2016r., licznie gromadząc młodzież licealną i zainteresowanych mieszkańców Radomia.
Serdecznie dziękujemy wszystkich przybyłym za udział w wykładzie.