skype wsh radom
rekrutacja online

Wizyta studyjna w Centrum Pieniądza

Udostępnij

Studenci WSH odbyli pierwszą w tym roku akademickim wizytę studyjną. Tym razem wybraliśmy się do warszawskiego Centrum Pieniądza.

Centrum Pieniądza jest interaktywną placówką edukacyjno-wystawienniczą licząca ponad 2000 m2 powierzchni. Podzielone jest na 16 sal tematycznych. Multimedialna ekspozycja opowiada historię pieniądza, wyjaśnia rolę banków centralnych, znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania ? wszystko w nowoczesny i atrakcyjny sposób.

Spotkanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia ekspozycji ?Antyk- średniowiecze- nowożytność?, poznaliśmy systemy bankowe, ulicą bankową ?przespacerowaliśmy? się do Banku Centralnego, w którym poznaliśmy historię Narodowego Banku Polskiego, legendarne polskie monety i banknoty- w tym denar Bolesława Chrobrego ? oraz złote monety z całego świata, to tylko niektóre z atrakcji czekających na zwiedzających.

Niezwykle interesującym miejscem był Gabinet Numizmatyka, Skarbiec ze sztabą złota, bankowóz jak i laboratorium autentyczności. Studenci w trakcie wizyty wykazywali się ogromnym zaangażowaniem, z zaciekawieniem brali udział w licznych quizach czy grach multimedialnych i interaktywnych.

 img_5664 img_5628 img_5648
img_5638 img_5653 img_5631
img_5684 img_5647 img_5681
img_5621 img_5654 img_5686

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x