skype wsh radom
rekrutacja online

POZNALIŚMY KARAN

Udostępnij

Studenckie Koło Naukowe Psychologii WSH zorganizowało spotkanie poświęcone problematyce terapii uzależnień od środków psychoaktywnych. Gościem specjalnym spotkania był doświadczony terapeuta uzależnień Pan Rafał Bieliecki, na co dzień pracujący z narkomanami w stowarzyszeniu KARAN.

Studenci zapoznali się ze strukturą i sposobem funkcjonowania Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla Osób Uzależnionych w Bogucinie. Dowiedzieli się, jak wyglądają procedury przyjęcia i zasady pobytu pacjentów w ośrodku, a także uzyskali szczegółowe odpowiedzi na pytania dotyczące terapii osób uzależnionych.

Stowarzyszenie KARAN jako organizacja pożytku publicznego zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom i młodzieży z problemami. KARAN nastawiony jest na udzielanie wszechstronnej i systemowej pomocy zwłaszcza osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość. Praca na rzecz osób dotkniętych problemem narkomanii jest niezwykle ważna. Uzależnienia od środków psychoaktywnych stanowią obecnie poważny problem społeczny. Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po narkotyki nie zdając sobie często w pełni sprawy z bolesnych konsekwencji tej decyzji. Celem stowarzyszenia KARAN jest profilaktyka uzależnień, udzielanie pomocy w wychodzeniu z nałogu, dawanie wsparcia potrzebującym oraz popularyzowanie wiedzy na temat narkomanii. Działalność Stowarzyszenia KRAN ukierunkowana jest na:
-ograniczenie rozprzestrzeniania się patologii społecznych, w tym zwalczanie uzależnień,
-przestępczości, przemocy skierowanej ku dzieciom,
-korekcję i kompensację braków emocjonalnych, osobowościowych i fizycznych związanych z sytuacją
-społeczną dzieci i młodzieży,
-promocję zdrowia i przeciwdziałanie uzależnieniom,
-rehabilitację i resocjalizację osób uzależnionych,
-edukację w zakresie profilaktyki osób uzależnionych.

Jeśli interesujesz się psychologią i chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenia w tej dziedzinie skontaktuj się z opiekunem koła dr Pawłem Nowakiem (pnowak@wsh.pl), który udzieli Ci bliższych informacji o kolejnych przedsięwzięciach organizowanych przez Koło Naukowe Psychologii.

 

 

Karan 3 Karan 2 Karan 1

 

 

Na tej stronie wykorzystujemy pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.
OK
x